Історія
Дорога життя від однієї з основних транспортних артерій севастопольського центру до підніжжя Петропавлівського храму, який пережив разом з містом усі тяжкі лихоліття воєн і революцій, розрухи і злиднів, щоб через століття особистим прикладом вселяти надію і віру в благополуччя завтрашнього дня.
Дореволюційне його найменування відповідало назві домінанти – церкви на вершині пагорба – Петропавлівський, але з приходом проатестіческіх суспільних настроїв керівництва нової держави, після Громадянської війни 1917-1923 років його змінили на буденно-повсякденне – Шкільний спуск.
Події Другої світової 1941 – 1944 років в Севастополі подарували країні нових героїв, щоб увічнити пам’ять про їхній подвиг у серцях людей і назвах вулиць – так крутий шлях від вершини до підніжжя Центрального пагорба Севастополя і став Сільніковим.
З тих повоєнних днів спуск гідно несе ім’я керівника групи підпільників майстерень Главвоєнморпорта, що активно діяла в німецькому тилу після початку окупації Кримського півострова аж до розстрілу організаторів у жовтні 1943 року, Павла Даниловича Сільнікова (1910 – 1943), який посмертно був нагороджений вищою нагородою Радянського Союзу – орденом Леніна.
Архітектура
Крутий спуск закутаний в сіру мантію бруківки, протяжністю сто шістдесят метрів від церкви святих Петра і Павла до трикутника виїзду на вулицю Леніна, робить на своєму шляху два невеликих вигини, щоб трохи нівелювати перепад висоти для транспорту, рух якого дозволено лише знизу вгору.
З боку однієї з головних севастопольських магістралей підйом благословляє напівциркульна арка в два поверхи заввишки з квадратами чвертьколон коринфського ордера з боків і підкресленим замковим каменем у центрі.
А вершину його вінчає якір біля підпірної стіни, що зупинив час для пам’яті тих, кого не повернути, хто віддав своє життя за свободу головного чорноморського військового порту і його жителів.
Додаткова інформація
Адреса: Україна, АР Криму, м. Севастополь, спуск Сільнікова.
Як дістатися
Автотранспортом по трасі Е105 (М26) (Харків – Дніпропетровськ – Запоріжжя – Мелітополь – Джанкой – Сімферополь – Севастополь) або (М18) (Сімферополь – Ялта – Севастополь). Після Балаклавського шосе слідувати: пр. Генерала Острякова – вул. Маршала Бірюзова – вул. Миколи Музики – вул. 4-го бастіону – вул. Леніна — поворот ліворуч на спуск Сільнікова.
Громадським транспортом до севастопольських вокзалів (авто або з-д). Потім в бік центру міста до зупинки «площа Суворова», а далі – 3 хвилини по ходу вул. Леніна до початку спуску.