Текіє дервішів Гази Мансур

Пам‘ять про ті далекі часи, коли мусульманство панувало на Кримському півострові, а його благодатна земля давала їжу і дах сотням ченців-послідовникам Магомета.

Оповите легендами священне місце, де лише осколки могильних каменів та зяючі рани-провали серед густої хащі нагадують про давно минулі століття.

Читати далі »

Балта Тіймез Чуфут-Кале

Усипальниця, що зберігає секрети двотисячолітньої давності.

Світ вічного спокою під покровом вікових дубів народу з таємничою долею, де здійсниться вищий суд і почнеться дорога до вічного блаженства.

Читати далі »

Долина Марьям-Дере в Бахчисараї

Доленосна долина чудес, де мирно співіснують святині трьох релігій.

Тисячолітня історія півострова, намальована рукою Всевишнього майстра на вузькому покривалі між двох прямовисних стін.

Читати далі »

Мечеть Тахтали-Джамі в Бахчисараї

Один з центральних храмів колишньої ханської резиденції, яку століттями оспівували у своїх віршах поети, а великі світу намагалися завоювати, щоб володіти цією східною перлиною.

Тут таємниця буття прихована за кам‘яно-дерев‘яними стінами, щоб лише перед присвяченим прочинити покрив істини.

Читати далі »

Долина Ашлама-Дере біля Бахчисараю

Мальовниче зелене покривало, що розкинулося між двох прямовисних гряд з білою тонкою ниткою, яка тікає в далечінь звивистої дороги.

Долина, якій призначено було, нехай і на короткий термін, стати перлиною у короні Кримського ханства, щоб обдаровувати теплом усі близькі і далекі землі півострова.

Читати далі »

Успенський монастир в Бахчисараї

Там, де лише птахи гніздяться і гуляє вільний вітер, шукали притулку ті, хто за свою віру готовий був мужньо терпіти всі негоди і знегоди, хто мовчки віддавав своє життя за Христа.

Охоронюваний вже більше тисячі років уступом скелі храм, створений рукою людини в ім‘я тієї, що подарувала світові надію на порятунок.

Читати далі »

Печерне місто Чуфут-Кале

Шлях довжиною в тисячоліття. Покинуте місто на вершині плато, яке ближче до неба аніж до землі. Царство птахів, де хмари більш часті гості, ніж люди і звірі, а кам’яні гробниці зберігають спокій царської крові.

Тиша, спокій і умиротворення втомленого мандрывника, який прийшов до кінця свого шляху. Тут скінчилася суєтність життя, і погляд звернений до небес.

Читати далі »

Ханський палац у Бахчисараї

У мальовничій долині річки Чурук-Су серед високих скель Кримських гір причаїлася одна з мальовничих перлин Криму – ханський палац, що вражає уяву своєю пишністю й буйством барв. Його східний стиль навіває спогади про казку “Тисячі і однієї ночі” і, здається, зараз крізь дзюрчання фонтану пролунає мелодійний голос Шахірізади, що розповідає одну зі своїх казок у тіні палацу-саду – Бахчисарая.

Читати далі »