Історія
Напевно, ще тоді, коли перші мореплавці пройшли вздовж кримських берегів мальовнича група скель, що пізніше отримала поетичну назву «Три сестри», «Верблюд» і «Черепаха», була нанесена на лоцманські карти, як орієнтир мису з маяком на вершині (до VIII столітті до н.е). Хоча тоді вона напевно носила іншу назву. Але матеріальні свідки тих далеких часів давно канули в Лету, загубившись серед з’являючихся та зникаючих міст і держав.
Багато століть ці виступаючі над морською гладдю сірі стрімчаки служили надійною підмогою в навігації рейду Кучук-Ламбатський бухти з однойменною селищем-портом на березі, де кипіло торгове життя, щоб, вже на зорі становлення Кримського півострова в якості основної здравниці для привілейованого стану (перша половина XIX сторіччя) Російської імперії, стати розпізнавальним знаком резиденції губернатора Таврії Андрія Михайловича Бороздіна (1765 – 1838), а пізніше – князів Гагаріних.
Після бурхливих подій 1917-го ж група скель біля селища «Утьос» стала візитною карткою санаторію на узбережжі під своєю нинішньою назвою «Три сестри», «Верблюд» і «Черепаха», яким вона зобов’язана своїм дарованим природою силуетам. І тепер, через століття, тут як і раніше чудовий клімат Криму дарує здоров’я і бадьорість відпочиваючим, а сірі морські велетні служать надійними стражами головного пляжу здравниці.
Архітектура
Біло-сірі вапнякові брили, що виступають над чорноморської гладдю на висоту кілька метрів, немов морські вартові застигли на підступах до санаторію «Утьос». Лише двісті метрів чорноморської безодні поділяють мальовничу групу з галично-валуною прибережною лінією, роблячи її такою бажаною і, в той же час, не досяжною.
Трехпіковий силует навпроти хвилелому немов звернені на камінь злякані притулені одна до одної дівочі постаті, що сором’язливо прикриваються рукою від погляду всюдисущого бога морів (скеля «Три сестри»). А поруч байдужий до страху сусідок вдивляється в тонку смугу горизонту двогорбий корабель пустелі, який немов намагається побачити далекий турецький берег (скеля «Верблюд»). І тихим ходом прагнуча століттями до такої близької суші кам’яна черепаха замикає загальний контур берегової лінії.
Додаткова інформація
Місце знаходження: Україна, АР Крим, с. Утьос.
Як дістатися
Автотранспортом по трасі М18 (Е105) (Севастополь – Ялта – Сімферополь) до повороту в бік санаторію «Утьос» між селищами Пушкіно і Кипарисне. Далі по гірському серпантину до автостоянки здравниці, звідки пішки спуститися до набережної, де розташована скельна група «Три сестри», «Верблюд» і «Черепаха».
Громадським транспортом до зупинки «селище Пушкіно», а потім пішим ходом уздовж санаторію «Карасан» до набережної біля колишнього палацу княгині Гагаріної.