Улюблене місце променаду севастопольської публіки, де крізь трепет листя чується легкий шурхіт шовкових суконь, а через тінь листя ковзає мереживний ажур дамських парасольок, рокіт хвиль зливається з тихим відгомоном духового оркестру, а кришталевий перелив фонтанних крапель віддає дзвоном шпор.
Пам’ять міста, застигла в затишній зелені бульвару з білим куполом на вершині.
Тут починався град імені великої імператриці. Місто-сад, який полонив Великих красою своєї зелені, силою характеру своїх жителів, чарівністю блакитних хвиль Дніпра.
Рай на землі з благодатним грунтом та м’яким кліматом, який зачаровував жителів планети Земля тисячоліттями, з віками анітрохи не втративши чарівності.
Він не раз змінював зовнішність на догоду епохальній моді на архітектурні надмірності, але не втратив своєї родзинки, яка тягне кожного повернуться сюди ще і ще раз.
Тут колір радує око не дивлячись на всі капризи вітрогонки-погоди, яка то обласкає теплом сонячного проміння, то остудить холодним подихом вітру.
Тінисту зелень тропіків бамбукового гаю тут змінює розлога плоска крона ліванських кедрів субтропіків, а білий сакурового колір контрастує з строкатістю розарію.
Реліктовий середземноморський ліс тут сусідить із новітніми сортами ірисів і хризантем, і Америка знаходиться в двох кроках від Азії.
Силует ширяючого над водною гладдю містка. Напівпрозорі тіні тиші зелених алей. Срібний водоспад водограйних бризок. Витий ажур альтанок під черепичним дахом. Дзеркальна поверхня става з відбитками качок. Хвилі строкатого квіткового каскаду. І разом з тим…
Гомін дитячих майданчиків. Трелі велосипедних дзвінків. Веселий шум сучасних атракціонів. Музика танцювальних майданчиків.
Все це – парк в самому центрі міста, такий неповторний і такий різний, але завжди найпрекрасніший для жителів Донецька.
Зелене серце столиці Донбасу, де культура і політика, економіка та мистецтво сплелися воєдино, пов’язані однією вулицею, однією історією.
Тут художники творять свої шедеври на очах у здивованої публіки, а політики вирішують долю цілого регіону під шум листя і крапель фонтанів. Тут муза драматичного мистецтва сусідить з привидом опери під акомпанемент дзвінких дитячих голосів.
Парк, де на звивистій доріжці казка зустрічається з дійсністю, а мініатюрна копія Ейфелевої вежі сусідить зі статуєю Свободи, де Альтанка закоханих вкриє під своїм покровом від життєвих негараздів даруючи любов усім одиноким душам, а дерево щастя виконає всі заповітні мрії.
Зелене серце Харкова з довгою історією, де дуби в спекотний сонячний день дають цілющу прохолоду і тінь, а багатоголосі трелі птахів десь високо в кронах дерев затьмарюють шум навколишнього міста.
Сучасний центр дозвілля з флером таємничості вікової павутини на загублених серед велетнів-дерев доріжках в застиглих дитячих фігурках і витонченості водограїв.
Зелена нитка, яка пов’язує розмежовуючи акваторію сучасного промислового порту і повну архітектурних вишуканостей стару частину Одеси. Її тінисті алеї ще пам’ятають кроки Пушкіна і Айвазовського, Чайковського і Лесі Українки, а легкий морський бриз пестить все де Рішельє, що також пильно стежить за життям сучасного міста, правда вже в бронзовій статуї.
Звідси починалася та, що стане перлиною чорноморського узбережжя, підкорить серця мільйонів і завоює всесвітню популярність.
Зовсім поруч з галасливим центром міста куточок тиші з прекрасним видом на море, що потопає у віковій зелені дерев і привносить умиротворення в це швидкоплинне і метушливе життя.