Історія
Одним з перших він вступив у сутичку з ворогом під час військової компанії 1853 – 1855 років у кримських берегів. Першим він здобув значну Синопську перемогу 18 листопада того ж року. І йому судилося стати останнім фактичним лідером севастопольського опору під час облоги коаліційними військами. Його ім’я – Павло Степанович Нахімов (1802 – 1855).
Не легка йому дісталася доля – ховати своїх бойових вчителів і товаришів: спочатку Корнілов, потім Істомін, за ним Юровський – всіх їх поглинув ненаситний бог війни. На весні 1855 року Севастополь фактично залишився лише під опікою Нахімова.
Але 28 червня настав фатальний день і для цього прославленого адмірала – о четвертій годині опівдні шалена куля влучила йому в голову під час огляду диспозиції на Малаховому кургані, і упав на руки своїх товаришів смертельно поранений останній ватажок міський оборони, щоб через два дні попрощатися з цим світом.
Вічний спочинок Павло Степанович знайшов у Володимирському соборі поруч зі своїми видатними однополчанами, яких раніше закликав Великий суддя, а місце фатального поранення на століття відобразила мармурова плита в 1905 році (зникла на теренах часу), пізніше замінена на гранітну під час створення Меморіального комплексу «Малахів курган» у 1957 році.
Архітектура
Пам’ятний знак на місці смертельного поранення прославленого адмірала з коротким написом про дату і місце загибелі замість епітафії розташований в східній частині гласиса Корніловського бастіону. Його меморіальна плита являє собою прямокутний периметр сірого граніту, встановлений на невисокому постаменті в обрамленні з бордюрного каменю.
Додаткова інформація
Адреса: Україна, АР Крим, м. Севастополь, вул. Героїв Севастополя, Філія музею оборони і звільнення Севастополя «Малахів курган».
Як дістатися
Автотранспортом по трасі Е105 (М26) (Харків – Дніпропетровськ – Запоріжжя – Мелітополь – Джанкой – Сімферополь – Севастополь) або (М18) (Сімферополь – Ялта – Севастополь) на кільці біля Балаклавського шосе повернути на вул. Генерала Мельникова (переходить у вул. Багрія), уздовж якої прямувати до вулиці Героїв Севастополя після повороту праворуч.
Громадським транспортом до Севастополя (залізничний, авто – вокзали). Далі міським транспортом до зупинки «Малахів курган».