Карантинна бухта

Історія

Севастопольська Карантинна бухта Карантинна бухта Севастополя

Кримська земля обітована, береги із затишними бухтами якої манили поселенців з незапам‘ятних часів. Саме їм, севастопольським бухтам, судилося стати свідками минулого і майбутнього, як основним якірним стоянкам південного узбережжя півострова.

Так однією з них – нині званою Карантинною – випала честь стати колискою великого Херсонеса Таврійського в VI столітті до н.е., бачити його падіння два тисячі років потому і дбайливо зберігати його осколки ще через півтисячоліття.

З приходом же в майбутні севастопольські землі Російської імперії та організації військово-морської бази Чорноморського флоту в Ахтіярскій бухті, зручне місцерозташування неподалік від знову організованого порту перетворило затоку у херсонесського підніжжя в один із стратегічно важливих його елементів – карантин.

Завдання, якому в минулі часи (XIX століття) служила Карантинна бухта з пізніше спорудженими на її берегах будівлями карантинної служби, полягала в недопущенні поширення небезпечних інфекційних хвороб з прибулих кораблів на руські землі шляхом відстою їх в ізоляції на рейді затоки.

Карантинна бухта і руїни Херсонеса в Севастополі Карантинна бухта і руїни Херсонеса

Нині тут знаходиться місце дислокації ракетних катерів військово-морського флоту Росії, хоча прилегла її частина і відноситься до заповідної зони.

Архітектура

Вигнутий периметр і глибина Карантинної бухти, розташованої західніше Севастопольського затоки і повторуючої його контури тільки в зменшеному масштабі, створює оптимальні умови для якірної стоянки суден малого та середнього класу не дивлячись на досить пологі береги.

Її стратегічна близькість до основної бази Чорноморського флоту з Севастопольській бухті і в той же час ізольованість від неї повною мірою була використана при виборі призначення використання.

Додаткова інформація

Місце знаходження: Україна, АР Крим, м. Севастополь, Карантинна бухта.

Як дістатися

Автотранспортом по трасі Е 105 (М 26) (Орел – Харків – Дніпропетровськ – Запоріжжя – Мелітополь – Джанкой – Сімферополь – Севастополь) або М 18 (Сімферополь – Ялта – Севастополь) далі вул. Генерала Мельника – вул. Багрія – вул. Героїв Севастополя – вул. Вокзальна – вул. Портова – вул. Гоголя – вул. Комуністична – пр. Гагаріна до вул. Єрошенко або вул. Дмитра Ульянова, що спускається до затоки.

Громадським транспортом до вокзалів (з/д, авто) в Севастополі, звідки громадським транспортом до зупинки “Дмитро Ульянов”, однойменна вулиця від якої крокує до Карантинній бухті.

Вікторія Шовчко

Переглянути розташування Карантинна бухта на мапі

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram