Тихий куточок на Тернопільщині з чарівним палацом на високому обриві над неспішними водами річки, що потопає в зелені саду. Спокійне життя в княжому маєтку.
Ніхто й припустити не міг, що саме тут у 1516 році народиться той, хто створить перший організований оплот української свободи – фортецю на острові Мала Хортиця (прародительку Запорізької Січі) – Дмитро Вишневецький.
Ніч. І сприйняття реальності вже порушується. Навіть самі відчайдушні сміливці (хоч і не зізнаючись самим собі) загострено реагують на тіні, звуки, відблиски…
Що вже говорити про таке загадкове і мало вивчене місці як Білгород-Дністровська фортеця та її околиці. Тут таємниць хоч відбавляй, чому чимало сприяє тривала бурхлива історія існування, починаючи з VI століття до н.е.
Полтавська перемога 1709 року. Значення її для розвитку Росії переоцінити неможливо. Але все ж головний подарунок, який вона дарувала країні – Великий місто.
Так, так, саме Полтавській перемозі Росія зобов’язана Петербургом з його невагомими палацами і набережними, що потерпають у тумані під мирний сон мармурових левів; кришталевим повітрям каналів і золотоглавими храмами, які дрімають під мелодійний дзвін Петропавлівського собору…
Перегони, азарт, кураж. Не було б всього цього в Російській імперії, а іподроми продовжили б тягнути своє жалюгідне існування (не дивлячись на появу тоталізатора) коли б не його величність Випадок…
На столичному іподромі при явному фаворита жеребці Перкуні під сідлом професійного жокея-англійця Амброза забіг виграла темна конячка Фаг-о-Балла. Виграшна ставка по купленому на удачу квитку склала аж тисячу триста дев’ятнадцять рублів.