Троїцький костел в Микулинцях

Загублений в глибинці тернопільської землі на мальовничому березі річки в тіні старих ялин архітектурний шедевр у стилі бароко.

Хранитель пам’яті про химерні візерунки історії карти східної Європи століттями перемальовувану рукою легковажного художника-Хроноса.

Читати далі »

Домініканський костел у Сидорові

Забута перлина пам’яті про покоління захисників сидорівської землі роду Калинова, що давно перейшли в світ тіней.

Тріпотіння натягнутої срібної стріли як провідна нитка віри і надії перед лицем смертельної небезпеки війни та дві золоті зірки з надією на відродження, що крізь століття супроводжують замок-корабель.

Читати далі »

Костел у Гусятині

Стародавні камені, що зберігають у своєму серці всю біль і всі радощі чотирьохсотрічної історії поселення в петлі Збруча.

Світло католицької віри під різними обличчями надіслане благодатною силою небес для охорони души стародавньої галицької землі.

Читати далі »

Церква святого Онуфрія в Гусятині

Колись грізна маленька твердиня, що з втратою оборонного значення звернулася до витоків свого буття як рятівника християнських душ.

Відламок минулого, який зберігає у своєму серці всі доленосні віхи гусятинської історії.

Читати далі »

Скалатський костел

Чотири католицьких перлини заховані під муаровим покривалом одного справжнього, як життєствердна пісня вічності духовних цінностей буття перед обличчям суєтності амбіцій і мирських цінностей.

Душа католицького Скалата в обрамленні стрілчастих арок і високих шпилів як відображення готики в сучасній архітектурі.

Читати далі »

Храм Преображення Господнього Скалату

Скалатське серце греко-католиків, яке два століття б’ється в унісон з пульсом історії Галицької землі, переживши разом з нею найважчі часи воєн і революцій.

Аскетичний храм з маленькою родзинкою як матеріальна пам’ять вірності християнським заповітам, що тисячоліття зберігається в серцях українців.

Читати далі »

Собор Всіх Святих в Скалаті

Живе втілення толерантності та віротерпимості галицької землі, де пліч-о-пліч сусідять храми різних конфесій, а Господь простягає над ними єдину долонь благодаті та світу.

Нова православна перлина в серці стародавнього міста.

Читати далі »

Богословська церква у Білокриниці

Серце останнього приватного власника заховане в камені храмових стін поруч з тріумфом символу його високого благодіяння.

Маленька християнська святиня, в потаємних куточках пам’яті якої надійно зберігаються і мелодійні латинські співи, і стрункий глас солдатських голосів, і тихий шепіт щирої молитви небес.

Читати далі »

Домініканський костел Чорткова

Унікальна перлина храмової архітектури, що не раз змінювала свої земні маски, залишаючись перед Богом оплотом віри і надії домініканського ордену.

Чарівність готики з мотивами епохи Відродження серед українських просторів з прозорим кришталем їх річок, зеленим муаром лісів і золотим покривалом полів.

Читати далі »

Вознесенська церква Чорткова

Дерев’яна перлина храмового зодчества як птах-Фенікс, що раз у раз відроджувалася з попелу небуття після чергового удару Долі.

Чотири століття історії Чорткова зафіксовані на тендітних стінах християнського оплоту як доказ незламної сили віри перед примхами Хроноса.

Читати далі »