Фортечні укріплення Жовкви

Перлина польської корони серед багнистих рівнин Галичини.

Страж “ідеального міста”, який століттями охороняв інтересам його жителів, щоб потім, перетворившись на купу уламків, стати його частиною в новому обличчі.

Читати далі »

Звіринецька брама

Єдина збережена часом брама з минулого в майбутнє королівського міста Жовкви.

Охоронці у світ спокою і тиші, де бал править Флора, у підніжжя грізної твердині, що протистояла ворогам століттями під час смути і воєн.

Читати далі »

Вежа-дзвіниця костелу св. Лаврентія

Грозний страж західних рубежів королівського міста, який побачив на своєму віку не мало: від пишних процесій титулованих осіб до брудного лахміття голодранців, від блискучих процесій переможців до жалюгідних купок переможених, щоб вистояти і зберегти пам’ять про минуле без прикрас.

Відлуння далекого італійського міста, пов’язане людським поголосом лише легким нахилом кам’яної осі і високими абрисами об’єму.

Читати далі »

Глинська (Краківська) брама

Охоронці головного шляху до серця середньовічного королівського міста, яким довелося пережити безліч воєн, але впасти під рукою військових у мирний час, щоб відродиться в колишньому вигляді напередодні нового тисячоліття.

Символ тих, хто зробив Жовкву одним з найпрекрасніших міст східної Європи, щоб, не дивлячись на століття занепаду, її перлина нагадувала про колишню велич польської корони.

Читати далі »

Гончарна вежа

Один із зубців корони, що оперізує старий Кам’янець, які століттями захищали перлину Поділля від зазіхань ворога, приймаючи на себе перший удар жорстокої лавини війни.

Східний дозорний світу і благоденства багатонаціонального міста на перехресті сходу і заходу.

Читати далі »

Вежа на броді

Вона не прослужила в якості одного з вузлів міської захисту і двох століть і була перетворена на десятиліття на майданчик для розважальних прогулянок, кам’яна твердиня лише через пів-тисячоліття стала однією з невіддільних частинок вигляду неповторного Старого Кам’янця.

Читати далі »

Руська брама Кам'янця

Їх місія – захист південних рубежів могутньої твердині.

Їх робота – повертати ріки і ставати перешкодою на шляху лавини противника.

Їх доля – служити нагадуванням про колишню могутність і непокори великого міста, що історія залишила наузбіччі.

Читати далі »

Новопланівський міст Кам'янець-Подільського

Міст між минулим і майбутнім у симбіозі його архаїчної архітектури з легким нальотом кожної епохи, відображеної в дрібних ледь помітних поглядові штрихах.

Тонка нитка через століття, якій разом з містом довелося пережити найстрашніші хвилини останньої страшної війни і відродиться з попелу серед руїн великої країни.

Читати далі »

Міські ворота Кам'янця

Головний страж спокою міста, заколисаного в ніжних обіймах Смотрича серед стрімких скель каньйону.

Одна з найдавніших споруд Кам’янця, яку сім століть складали ярус за ярусом, щоб захистити мир і спокій міських кварталів.

Читати далі »