Зелене серце Дніпра, де птахи своїм різноголосим щебетанням створюють ілюзію весни навіть взимку, а ковзаючі по дзеркальній гладі озера чорні та білі лебеді слідують за вами вздовж кованих решіток огорожі. Де сонячні промені багаторазово відбиваючись від стін Літнього театру заплутуються в гілках дерев ніби не бажаючи покидати цей прекрасний куточок тиші серед метушливого міста.
Гондоли, ковзаючи в серпанку ранкового туману по дзеркалу Верхнього ставу вздовж рожевої перлини парку – острова Анти-Цирцеї, – картина, гідна пензля художника. А доріжки Англійського парку, здається, ще пам’ятають кроки королів і придворних дам …
Колона жалю, Природа і мистецтво, Критський лабіринт … навивають сумні думки про суєтність буття.
Але життєстверджуюче побажання на стіні гроту Каліпсо «Забудь тут пам’ять про нещастя і прийми щастя віще, якщо ти щасливий, так будь ще щасливішим» вселяють надію на відродження і продовження життя.
Кожен вигин доріжки, кожен камінь, кожна іскриста крапля води центральної частини «Софіївки» пронизані духом античних легенд та історій. Єднання природи і античних скульптур створюють ілюзію ізольованості в часі і його матеріального втілення.
Заповідні куточки парку – царство рудих пухнастих красунь білок і співочих птахів, де присутність людини видають лише мощені стежини, лялькова китайська альтанка та пташині будиночки на ставку.
Брами в казку, розташовані на мощеній мостовій Умані, зустрічають тишею та спокоєм, а крізь ковану решітку пробиваються трелі птахів і зелена тінь алеї обіцяє відкрити свої дива.
Великою була перемога російських військ Петра I 1706 року над шведськими військами Карла XII під Полтавою, яка змінила розстановку політичних сил в Європі, поклавши край шведському пануванню. Слава про ту перемогу вінчає головну площу міста, відбита в монументі Слави на головній площі Полтави.
Зеленим острівцем в біло-блакитній прозорій упаковці в нижній частині Докучаєвського зоокутка розташовується оранжерея, де навіть узимку можна відчути подих весни в квітучих джунглях.
У місті Умань Черкаської області розташувалася на площі в 153,7 га одна з найбільш відомих пам’яток України – національний дендрологічний парк «Софіївка», який набув безсмертя в однойменній поемі С. Трембецького.