Західна частина Софіївки (пам'ятки)

Соколиний став в уманській Софіївці Соколиний став Софіївки в Умані

Історія…

У західній частині парку вздовж Соколиного став і діброви Дубинка шлях приводить до Китайської альтанці, від якої по терасі Бельв’ю можна потрапити на Нижню алею або ж, пройшовши далі, – в діброву Звіринець.

Соколиний став (о. Нерестилище) в Софіевке, що межує з дібровою Дубинка, прикрашений водяними ліліями і є логічною зв’язкою між дібровою і ставками Грекової балки.

На території Діброви Дубінка раніше виростав Грековий ліс, з розвитком парку який поступово зжив себе, поступаючись місцем штучно насадженим деревах. Про Грековий лісі, відомий з XVII століття, нагадує лише один 300-річний дуб, що зберігся близько Китайської альтанки.

На території галявини Дубинка Друга світова війна залишила велике поховання німецьких солдатів, яке в 2000 році було перенесено.

Китайська альтанка в уманській Софіївці Китайська альтанка Софіївки в Умані

Дерев’яна восьмигранна_Китайська альтанка (1841)_ між Верхньої алеєю і дібровою Дубинка Софіївки отримала назву завдяки своїй формі і розфарбуванню, нагадуютчим китайську пагоду. Восьмигранник в китайській культурі символізує відкритість для всіх частин світу, а колони, на яких лежить звід, є характерною рисою китайської архітектури. Кольори, присутні у забарвленні альтанки згідно китайській культурі символізують: червоний – вогонь, щастя та удачу, жовтий – данина сонцю, блакитний – духовну чистоту і вічність.

Мощена доріжка веде від Китайської альтанки до терасі Бельв’ю (тераса Муз) (1838-1840) (від фр. «Belle vue» – прекрасний вид), створеної за проектом К. Ферре. Вона в’ється трьома рівнями, спускаючись до Нижньої алеї з прекрасним видом на Іонічне море парку. На терасі, на якій спочатку не було прикрас, пізніше встановили лави.

Тераса Бельв'ю в уманській Софіївці Тераса Бельв'ю Софіївки в Умані

Діброва Звіринець (1842) своє найменування отримала завдяки домашнім і диким тваринам, які утримувалися в цій частині дендропарку до 1854 року. Зараз діброва найбільш незайманий рукою людини куточок Софіївки, де у великій кількості мешкають білки – основні мешканці парку.

Продовження…

Додаткова інформація

Адреса: Україна, Черкаська область, м. Умань, вул. Київська, 12а.

Посилання

Як дістатися

Автотранспортом по трасі М 12 (Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка) або М 05 (Київ – Одеса).

Громадським транспортом по залізниці, маршрутними таксі з київського автовокзалу.

Вікторія Шовчко

Переглянути розташування Парк "Софіївка" на мапі

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram