Маленька перлина дерев’яного зодчества загублена в глибинці волинської землі, щоб вірою і правдою служити адміністративним центром села, задаючи темп його життя протягом століть.
Бароко в обробці народних умільців як симбіоз двох тенденцій розвитку української архітектури в кінці XIX століття, що породили на світ свій неповторний індивідуальний стиль, який яскравими рисами осяяв зорю нового століття.
Химерний швейцар величної перлини, яку не пощадив час, але залишив дві родзинки як вічне нагадування про суєтність буття і непідвладність людині всього сущого на землі.
Залишки колишньої розкоші і могутності тих, хто пішов у вічність, забравши із собою згадки про прекрасну епоху розквіту, коли під звуки нестаріючого вальсу тут шуміли пишні бали і великосвітські раути.
Скромна заміська італійська вілла в самому серці українського міста, побудована для одного з найбагатших підприэмцыв імперії і людини з величезною душею.
Витончена архітектурна перлина минулого поставлена на службу реальній влади країни кривавих катів.
Той рідкісний випадок, коли зовнішня оболонка і внутрішній вміст сплелися в єдиному танці муз, щоб породити на світ геніїв від культури, імена яких житимуть у віках.
Найрозкішніша перлина в архітектурному намисті слобожанської столиці, яка стала візитівкою свого архітектора і назавжди вписала ім’я свого творця в аннали харківської історії.
Романтичний модерн там, де височіла перша лінія оборони харківської фортеці як продовжувач традицій і пам’ять про славне військовому минуле слобожанських земель.
Найяскравіший пам’ятник одного з творців міста на Лопані загублений в глибині скромної заїківської забудови, що опромінює променями справжнього діамантового блиску сірі дні буденності.
Витончено-химерна хмара ренесансного муару для відвідувачів, який повинен був зачарувати, переконати в солідності установи, і залізне серце комерційного розрахунку всередені.
Один з кращих шедеврів одного харківського архітектора, в кожному закрутку якого відчувається божественна рука генія, а всі його творіння носять на себе незабутню розкіш його індивідуальності.
Світоч емансипації слобожанської землі, який висвітлив дорогу і дав крила десяткам тисячам тих, кого імперське чоловіче суспільство категорично не визнавало в якості повноправних членів суспільства.
Справа всього життя яскравого першопрохідника на шляху пізнання для самих незахищених, яка поставила її ім’я на один щабель зі світовими світилами просвітницької науки.
Плід єдиного пориву освіченого українського суспільства, за який ось уже два століття вдячні нащадки не перестають дякувати своїм пращурам.
Крок, який вивів пересічний губернське місто в ряди найбільш освічених культурно-освітницьких центрів Східної Європи та визначив його майбутнє на багато століть вперед.
Джерело вселенської мудрості як провідник нового покоління в світ творення, прогресу і відкриттів заради світлого майбутнього України.
Багате зібрання книжкових артефактів, народжене на світ працями і пожертвуваннями незліченної кількості людей світу світла і доброти, де хоче опинитися кожен з нас.
Один з перших вартових в сяючих обладунках науки на захисті харківського товариства від невидимого і страшного ворога, жертвами якого століттями ставали сотні і тисячі жителів Слобожанщини.
Витончена архітектура на службі тих, хто несе світові сяйво знань паралельного мікровсесвіту, звідки виходить постійна загроза й засоби боротьби з нею.