Харківська Перша чоловіча гімназія

На службі суспільству як головна сполучна ланка міста з великою землею чи в ореолі світла наук і знань з благородною місією освіти молодого покоління заради прогресу і творення.

Застигла в камені класика, в скромній чарівності якої вся принадність ненав’язливості і скромність вишуканості стилю.

Читати далі »

Садиба Голоперових в Харкові

Приватний розкішний особняк на службі суспільству волею господарів, які поставили загальне понад особисте, що перетворився на оплот для стражденних і зберігача вселенської мудрості.

Витончений витвір з натяком на авторство відомого архітектора, офіційно розділене на частини, але залишене єдиним архітектурним малюнком з унікальними рисами і незримим розчерком пера майстра.

Читати далі »

Особняк Бекетових в Харкові

Радість і горе однієї сім’ї, приховані за витонченим фасадом творіння майстра, який створював його для своєї коханої в надіях і сподіваннях на вічне щастя.

Острівець муз натхнення і відпочинку для захопленого митця серед сірості радянської одноманітної посередності.

Читати далі »

Будівля Петербурзького банку в Харкові

Історія фінансового успіху в одній іпостасі, але в різних країнах і під різними іменами, який пережив дві світові війни і роки радянського занепаду, щоб стати притулком флагмана української банківської справи.

Основний інструмент фінансової державної системи, що живе за законами комерції всупереч придуманим правилам і обмеженням тоталітарних режимів.

Читати далі »

Садиба Мінстера в Харкові

Овіяний легендами і придуманими версіями історії один з найстаріших маєтків в скромній витонченості класичного оздоблення на одній з тихих вуличок стародавнього Харкова.

Дві найвідоміші сім’ї, які вписали своє ім’я в літописі слобожанської землі одна як майже губернаторська, а друга в якості великих меценатів і колекціонерів.

Читати далі »

Садиба Сердюкових в Харкові

Наочний доказ сили людського бажання, яке перемагає всі перепони долі на шляху до своєї мети.

Витончена садиба в серці слобожанської столиці як нагадування про мирне життя, яке російський великодержавний шовінізм втопив в українській крові.

Читати далі »

Залізничний вокзал Харкова

ама до великого світу, через яку в другу столицю України ось уже півтора століття вдихається сила молодості та енергії, щоб іти далі по шляху цивілізації і прогресу.

Відбивана вагонними колесами об рейки ритмічна мелодія, як пульс живої істоти, то стихаючи, то прискорюючись рік за роком задає темп самого життя слобожанської землі.

Читати далі »

Будинок Гребенщикова в Харкові

Приватне ініціатива в одному кроці від провулка до вулиці, що йде ось вже сторіччя по комерційній ниві в флері ностальгії і прихильності харків’ян.

Архітектурний шедевр з прозаїчною історією в океані міфів, пов’язаних з однією людиною-легендою.

Читати далі »

Будинок Васильєва в Харкові

Багате минуле за непоказним фасадом покинутим на потіху безжалісного часу, щоб одного разу воскреснути з небуття і розповісти свою дивовижну історію.

Чарівність скромного палладіанства, де немає нічого зайвого, а тільки тонкий смак, виваженість кожної деталі і вишуканість гармонійного малюнка.

Читати далі »

Азовсько-Донський банк в Харкові

Харківська архітектура на сторожі комерційних інтересів одного з найбільших банків імперії, від якого залежало благополуччя і розвиток Східної України на зламі епох.

Бог комерції ось уже століття оберігає свій храм в самому центрі слобожанської столиці в надії повернуться туди, де вершилися долі і здійснюються мільйони угоди одним розчерком пера.

Читати далі »