Грецька церква Іллі Євпаторії

У різні часи тут пеклися про благоденство душі і тіла, тут храм віри змінив притулок прихильників фізичного розвитку.

Історія оплоту віри колись чисельної грецької громади Євпаторії, де світлих днів було менше, ніж десятиліть забуття й занепаду.

Читати далі »

Купецька синагога Євпаторії

Прекрасний пам’ятник світової релігії, похований під уламками великої держави.

Її народження – плід гарячих суперечок та інтриг, а подальша доля – шлях безвісті і розчарувань.

Читати далі »

Каплиця Георгія Побідоносця в Євпаторії

Пам’ять про тих, хто в мирні дні і у важкі роки війни до останньої краплі віддав свій борг Батьківщині, щоб залишитися в серцях поколінь своїх соратників.

Витончена башточка за вітражним склом на честь великого покровителя військового братерства, перед яким тремтить і відступає найлютіший ворог.

Читати далі »

Вірменська церква Євпаторії

Символ однієї з найстаріших громад Євпаторії, яка переживала всі злети і падіння разом зі своєю святинею як відображенням її долі.

Аскетичність архітектури при вишуканості обробки – символ вірменської духовності на Кримській землі.

Читати далі »

Синагога Егія-Капай

Храм ремісничої єврейської громади в самому серці старого Гезлева, який більшу частину свого життя прослужив сховищем не духовних, а матеріальних цінностей.

Тут під шестикінечною зіркою Давида нині підносить свої молитви нечисленна, але згуртована громада древнього міста з сучасною історією.

Читати далі »

Миколаївський собор Євпаторії

Найстаріший оплот християнства на євпаторійській землі, який підтримував і оберігав місто в найважчі для нього моменти двохсотлітньої історії, не дивлячись на те що сам двічі піднімався з попелу.

Останній оплот віри на Кримському півострові для останнього імператора всеросійського.

Читати далі »

Текіє дервіш Євпаторії

Унікальний пам’ятник загадкової релігії, традиції та ритуали якої покриті покривалом містики.

Кам’яні руїни, що мовчазно зберігають таємницю свого народження і своєї долі, які поступово рік за роком по крупицях зникають, щоб одного дня розчиниться в часі, несучи з собою свої загадки.

Читати далі »

Караїмські кенаси Євпаторії

Храм тих, кого на плаеті залишилися лічені одиниці, хто розчиниться в часі, уносячі з собою таємниці своїх традицій, віри та мови.

Біломармуровий куточок спокою, повитий зеленими лозами винограду, де тиша і спокій мовчазно зберігають спокій зникаючої релігії воїнів, яким володарі світу довіряли свої долі.

Читати далі »

Собор Олександра Невського

Храм в ім’я того, хто прийняв мученицьку смерть по чужій бездушній волі, хто удостоївся почесного звання Визволитель і чия душа назавжди залишилася в Ялті.

Золота перлина православ’я, що потопає в зеленій блакиті і вже більше століття несе світло для тих, хто відкрив душу для Христа.

Читати далі »

Церква Воздвиження в Лівадії

Невелика домова каплиця на долю якої випав щасливий жереб храму Божого, де таємні сподівання та негаразди довіряли небесам члени імператорської правлячої сім’ї.

Тут почалося царство того, хто став останнім імператором великої імперії, щоб скласти свою голову під її руїнами через чверть століття як символ падіння російської монархії.

Читати далі »