Каплиця Георгія Побідоносця в Євпаторії

Історія

Каплиця на честь загиблих працівників міліції м. Євпаторія в ім'я Георгія Побідоносця Каплиця на честь загиблих працівників міліції м. Євпаторія

У тихі мирні дні або обпалені війною важкі роки на варту спокою і порядку завжди в числі перших закликають їх – мужніх воїнів органів внутрішніх справ. Десятки, сотні, тисячі з них склали свої голови в нерівному бою з ворогами. Тільки в Євпаторії на бойовому посту при виконанні своїх посадових обов’язків загинули п’ятеро міліціонерів.

Борці невидимого фронту і в роки Другої світової не залишилися байдужими до горя свого народу. З їх числа були і міліціонери з міста на березі ласкавого Чорного моря. Вісім їх, включаючи начальника міської міліції П.В. Березкіна, не повернулося з фронтових полів додому.

На честь пам’яті цих захисників закону, порядку і мирного неба над головою їх соратниками з благословення високопреосвященного митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря (1939 -) у 2001 році серед зелені скверу навпроти Євпаторійського відділення внутрішніх справ була закладена каплиця на честь Георгія Побідоносця та пам’ятний мармуровий знак.

Архітектура

Євпаторійська Каплиця Георгія Побідоносця Каплиця Георгія Побідоносця в Євпаторії

Каплиця Георгія Побідоносця, що знаходиться на кордоні зеленого моря скверу на перетині вулиць імені двох великих літераторів Гоголя і Пушкіна Євпаторії, являє собою невелику квадратну в плані (сторона – 6м) споруду під восьмигранним дахом на високому барабані, створене за проектом Вадима Олександровича Хесина (1959 -).

Його стіни-арки у візантійському стилі, рустовані опори яких спочивають на невисокому триступеневому стилобаті, прикрашені вітражем з геометричним малюнком, центральне місце в якому відводиться символу християнської віри – хресту.

Шатровий восьмигранний дах з шестигранним куполом-завершенням вінчає православний хрест, а опорний восьмигранний ж барабан, як і основний обсяг каплиці, прикрашений кольоровим вітражем в тому ж геометричному стилі.

Поруч з мініатюрним храмом розташована мармурова плита-меморіал з іменами полеглих співробітником євпаторійської міліції, як в мирний час так і військові дні, і тих, кому цей пам’ятник зобов’язаний своїм існуванням.

Додаткова інформація

Місце знаходження: Україна, АР Крим, м. Євпаторія, перетин вул. Пушкіна та вул. Гоголя.

Як дістатися

По трасі Р25 (Сімферополь – Саки – Євпаторія) або Т0111 (Роздольне – Євпаторія) або Т0108 (Чорноморське – Євпаторія). По місту від Роздольненського кільця рухатися по вул. Ескадронна, яка повертає на вул. Революції (переходить в провулок Лукичева). Потім повернути на вул. Гоголя, на перетині якої з вул. Пушкіна розташована каплиця Георгія Побідоносця.

Громадським транспортом до вокзалів Євпаторії (авто або ж-д), звідки пішою ходою 15-20 хвилин вздовж вулиці Фрунзе до перетину з вул. Пушкіна, на перетині якої з вул. Гоголя розташован пам’ятник загиблим міліціонерам м. Євпаторії.

Вікторія Шовчко

Переглянути розташування Каплиця Георгія Побідоносця на мапі

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram