Верх досконалості дерев’яного зодчества серед казки українських безкрайніх просторів десь на кордоны між небом і землею в надії на вищу благодать і прощення всіх гріхів.
Відроджена святиня в новому вигляді, з новою духовною складовою, але під старим іменем на колишньому фундаменті як доказ непідвладності істинної віри волі людській.
Православна перлина захована між пагорбів донецьких степів від мінливих вітрів нещадного часу, що дивом зберегло її від повного зникнення в бурхливому вирі минулого століття.
Давня історія, прихована за кам’яними обладунками храмової споруди, щоб зберегти крізь століття летаргічного сну московської окупації пам’ять про українську бувальщину для майбутніх поколінь.
Романська готика в актуальною інтерпретації кінця XIX століття як наочний доказ безмежності мистецтва та свободи вираження художнього смаку крізь відстань і час, не дивлячись на всі потуги тимчасових правителів від влади втрутитися.
Один з найстаріших храмів Одеси, який ледь не розвіяли вітри атеїстичних заборон і байдужості, які дулі над українською землею сім десятиліть.
Маленький шматочок сходу на благодатній українській землі в таємничої серпанку тисячолітніх казок і міфів, що стоять біля витоків світу.
Химерний замок серед строгих зразків канонів європейської архітектури як наочний приклад толерантності та гостинності української землі, що з розпростертими обіймами зустрічає всіх друзів.
Птах-фенікс повсталий з попылу атеїстичного чаду у всій величі своєї колишньої краси через вісім десятиліть в іншій країні але під тим же сіянням православного хреста.
Перша одеська святиня, що незримою небесною силою зберігає душу перлини Чорного моря крізь все бурі лихоліть і катаклізмів, що прокотилися колесом історії по багатостраждальній українській землі.
Витончена святиня збудована на крові і нерукотворному диві одним з найбільших меценатів міста за всю історію його існування в ім’я віри в небесне заступництво і надії на порятунок.
Велична серце павлоградської землі, яке ось вже друге століття захищає його душу в лихі часи і радіє в короткі миті процвітання.
Святиня пам’яті про загиблих на виробництві трудівників хімічного підприємства, створена за підтримки і на кошти його керівництва на рубежі тисячоліть.
Маленька каплиця, як один із символів повернення української землі до духовних витоків свободи після семи століть рабства і семи десятиліть войовничого атеїзму.
Тричі змінювавший своє амплуа величний храм, відродившись на руїнах місіонерської святині, що не догодила черговій окупаційній владі.
Скромний класицизм при пишному сакральному єстві як матеріальне втілення релігії, що відкриває для своїх послідовників яскраві барви світу, непомітні для простих обивателів.
Храм Святих П’ятниць, як один із символів войовничого галицького православ’я, яке зі зброєю в руках сім століть стоїть на сторожі рідної домівки від тих, хто прийшов в Україну з мечем рухомий чи користю або ненаситними амбіціями.
Один з кращих представників романської готики України, де кожен елемент – витвір мистецтва, а головна перлина – унікальний художній ансамбль, якому мало знайдеться конкурентів в Східній Європі.
Парадний лик неоготики в зеленій огранці як візитна картка одного з колишніх передмість древньої галицької столиці, про архітектуру якої написано набагато більше слів, ніж про його скромну чернечу долю.
Красива історія служіння Всевишньому, обірвана безжальної рукою атеїстів від рад, на білі аркуші якої нові рядки кладе рука братів у Хресті вже зовсім іншої конфесії.