Нова церква Різдва Богородиці Ворохти

Духовна спадкоємиця канонічного шедевру гуцульського храмового зодчества, яка допомогла зберегти крізь важкі часи атеїстичного радянського терору іскру Божої віри в серцях загубленої серед карпатських лісів парафії.

Нарядна, наче щойно побудована, дерев’яна святиня, в золотих куполах якої милується українське гірське сонечко та зірки чепуряться перед оглядинами у місяця, так близько вони до небес.

Читати далі »

Північний віадук у Ворохті

Чаруючий раритет з минулого, якого майже не торкнулися вітри часу з жорстокими випробуваннями ХХ століття та людською байдужістю, яка на землі була і залишається їхньою найліпшою помічницею.

Велична споруда, одна з монументальних зарубок на історичній мапі подій-об’єктів-персон про імперію, сліди якої давно покрились прахом новітніх часів, щоб служити повчанням для наступних поколінь, що не бажають вчитися на гіркому досвіді пращурів.

Читати далі »

Церква Різдва Богородиці у Ворохті

Ідеальна сакральна споруда, історія якої така давня, що місцеві жителі геть позабули її. І тільки відомості з пожовклих сторінок та їхні дослідники не дають їй назавжди зникнути у вирії часу.

Посаг за прекрасну гуцулку, як матеріальне підтвердження сили всеосяжного кохання земного та любові небес до своїх недбайливих чад, яка вберегла їх у вогняному полум’ї двох світових воєн та безумстві радянського атеїзму.

Читати далі »

Австрійський залізничний віадук у Ворохті

Величний пам’ятник імперії, яка проіснувавши всього півстоліття, зникла з лиця землі, лишивши по собі нагадування величністю монументальної архітектурної спадщини у майстерному виконанні митців минулого.

Кам’яний велетень створений для єднання та зручності, як нагадування про височінь задумів, які за примхою долі так і не змогли стати реальністю, але лишили по собі слід на сторінках рукописної історії, щоб одного разу здійснитися.

Читати далі »