Водоспад Пробій

Найвидовішна пам’ятка одного з самих відомих гірських курортів України загорнута ніжною рукою чарівниці-природи в зелений оксамит карпатських смерек, заколисана під мелодійні співи вітрів.

Прадавній бурхливий потік, що усією міццю нестримної стихії прокладає собі шлях на південь, туди де спочиває могутній Тетіс на ніжному пісковичному ложі, гріючись в теплих променях сонця подалі від льодових оков.

Читати далі »

Монастир пророка Іллі в Яремче

Відтворена рукою майстра невеличка дерев’яна намистина храмових карпатських згардів, яка встояла проти руйнівної війни та безжальної тоталітарної машини, але як примара розтанула від ударом руйнівного полум’я, щоб відродитися птахом-Феніксом в попередньому вигляді, затвердивши тріумф віри над стихією.

Той осередок духовності, який ось вже котре десятиліття береже тендітну яремчанську душу всупереч всім буревіям та випробовуванням бешкетника-Часу.

Читати далі »

Романтична променада в Яремче

Одна з нових перлин в багатому яремчянському намисті цікавинок, які вже друге століття зачаровують та полонять душі тих, хоч одного разу опинився серед зеленої краси Карпат, вдихнув ковток їх прозоро-чистого повітря, ковтнув кришталь їх чистих річок.

Романтика просто неба оторочена смарагдовим оксамитом струнких смерек та веселими сонячними відблисками, що відбивають райдугу у прозорих водах Прута.

Читати далі »

Річка Прут

Народжений десь в могутніх надрах найвищої української гори він збирає по краплі воду з величезних просторів трьох країн, щоб возз’єднавшись із могутнім Дунаєм стати частиною ласкавих чорноморських хвиль.

Солодкий кришталь гірських потоків, що дарує життя всьому живому на безкраїх теренах Франківщини та приваблює своїм різноголосим співом українців звідусіль, як символ родючості та краси рідної Неньки.

Читати далі »

Ресторан-музей "Гуцульщина" в Яремче

Унікальна яремчанська візитівка корінням із славетного гуцульського минулого, яка і зараз надактуальна в своїй готовності досхочу нагодувати традиційними українським смаколиками, обігріти м’якими ковдрами, підняти настрій веселими піснями.

Прекрасний голос карпатського минулого за дерев’яними обладунками якого ховається ціла епоха новітньої історії України, де тісно переплелись минуле і сьогодення, щоб в своїх обіймах зберегти душу народу.

Читати далі »

Вантовий міст в Яремче

Одна з маленьких родзинок великого туристичного центру створена з практичних міркувань, але здобула своєї відомості за надзвичайно мальовничі краєвиди та незабутні відчуття польоту над прірвою, коли сильний вітер грається з нею в гойдалки.

Місток сучасної зручності як єднальна ланка між метушливим сучасним світом людства і одвічним спокоєм гармонії всесвіту, через річку забуття та відокремлення галасу сьогодення.

Читати далі »

Річка Жонка

Один з багатьох тисяч мальовничих карпатських куточків з дзюркотливим срібним голосом та затишними галявинами обабіч, які лікують душі, повертаючи до природних витоків існування всього сущого на землі та приводячи їх у гармонію із неосяжним всесвітом.

Чудовий взірець поєднання злагодженої роботи природи і людини, коли втручання останньої ледь-ледь помітно, але комфорт і умови від цього неоціненні для створення абсолютного ідеалу.

Читати далі »

Залізнична станція Яремче

Артерія життя, яка перетворила колишній маленький присілок Дори на східно-европейську карпатську туристичну Мекку з розкішними віллами та розвиненою інфраструктурою, яка ось вже друге століття зберігає за собою цей ексклюзивний статус.

Невеличка станція, що так гармонійно вписується в оточуючий гірсько-лісовий ландшафт, маленьким акцентом привертаючи увагу акуратністю своїх форм, а також забезпечуючи невичерпність потоку відпочивальників як фактор життя самого містечка в живоносній олині Прута.

Читати далі »

Церква Успіння Богородиці в Яремче

Одна з дерев’яних перлин в самому серці Карпат, як наочне нагадування про ті давні часи, коли Яремче тільки-но виборювала свою славу гірського курорту Східної Європи під прапором Австро-Угорської імперії.

Маленький храм серед доль і подій, які давно пішли в світ тіней, залишивши по собі невивчені уроки історії, за які і новітнє покоління українців платить життями своїх дітей.

Читати далі »

Музей етнографії та екології в Яремче

Те, що починало своє існування, як вузькоспеціалізований заклад із ідеологічно перевіреним московськими окупантами матеріалом, а перетворився на справжнього зберігача стародавньої історії традицій та культури краю.

Краївка українських повстанців, як наочне втілення генетичного коду української нації у вічній боротьбі проти внутрішніх та зовнішніх ворогів заради великої свободи, попри катівні і смерть.

Читати далі »