Пам'ятник Шевченку в Надвірній

Незриме духовне серце Надвірної, навколо якого обертається життя міста третього тисячоліття з усіма його новітніми технологіями та повсякденними турботами в яскравих барвах сьогодення.

Шана українців своєму співцеві, голос якого звучить крізь віки, не дивлячись на всі намагання окупантів заглушити його назавжди; звучить щоб в серцях справжніх українців жила воля для боротьби та віра в перемогу Єдиної Соборної України.

Читати далі »

Собор Благовіщення Діви Марії в Надвірній

Головна святиня надвірнянських греко-католиків, збудована самими ними власноруч та за власний кошт для себе і своїх нащадків во славу Небес.

Величний мурований пам’ятних сили справжньої віри довжиною в пів століття, яка змогла пережити найстрашнішу війну в новітній історії та войовничий атеїзм з його заборонами та переслідуваннями, щоб стати центром духовного відродження української громади на світанку третього тисячоліття.

Читати далі »

Меморіал "Борцям за волю України" в Надвірній

Данина пам’яті сучасників величному подвигу всіх поколінь борців за волю та незалежність української землі, сотні тисяч яких обрали боротьбу і смерть ніж життя з кайданами окупантів на руках.

Меморіал створений силою бажання і наснаги небайдужих в час великого піднесення українського духу в пам’ять про тих, хто по краплині наближав повернення української незалежності.

Читати далі »

Церква Воздвиження Чесного Хреста в Надвірній

Старовинна дерев’яна реліквія прикарпатської землі, яка століттями берегла її від зазіхань ворогів з усіх боків світу силою людської молитви і віри більше ніж крихкістю своїх стін, часом ховаючись під іншим ім’ям, але завжди постаючи з праху віків.

Шедевр дерев’яної храмової архітектури України, який став взірцем для багатьох послідовників протягом століть і улюбленим об’єктом досліджень сучасних науковців.

Читати далі »

Костел в Надвірній

Мурований фенікс католицької души Надвірної, який чотири століття стоїть на сторожі інтересів громади, переживши багаторазове переродження в іншій личині під іншим ім’ям, але з непохитною вірою в християнські цінності.

Вічна краса стриманого оборонного бароко, яке в храмовій архітектурі перетворюється на гордовиту одухотворену стать, яку не змогли стерти всі перебудови і утиски чотирьох століть.

Читати далі »

Надвірнянська ратуша

Земля давно обітована, але на такому обмеженому клаптику, що одна епоха майже повністю стирає сліди попередньої, щоб розчистити історичне полотно для фарб майбутнього.

Величний символ високого статусу вільного міста, який виборювали лише одиниці безкраїм прагненням жити за своїми правилами та самим вирішувати подальшу долю, а вітри часу не одноразово намагалися знищити.

Читати далі »

Монастир служебниць в Надвірній

Віковий хранитель українських культурно-духовних традицій, завдяки якому країна не загубила своєї національної автентичності крізь всі випробування лихоліть ХХ століття та намагання країн-окупантів стерти пам’ять про велике минуле Русі-України.

Витончена перлина храмового зодчества, яка більше схожа на розкішний палац, а ніж на охоронця святих обітниць. В її ж стінах започатковувався новий образ взаємовідносин церква-пересічна людина, що станом на початок ХХ століття було справжньою новацією.

Читати далі »