Ріка Дніпро

Велика українська річка з історією старою як світ, про яку писали з часів Стародавньої Греції, через яку пролягав шлях всієї східно-європейської цивілізації, якій належать лаври притулку бога всіх річок.

Колиска української свободи, на берегах якої народилося, а в хвилях загартувалось легендарне військо відоме всьому світу своєю напів-містичною силою, чий дух досі живе в їхніх нащадках непокірних, вільних і витривалих в протистоянні своїм ворогам.

Читати далі »

Річка Лопань

Блакитна стрічка у волоссі красуні-слобожанської столиці, яка прикрашає, годує, поїть і дарує тихе забуття серед суєтності щоденного буття.

Та, що з кожним кілометром прискорює свій біг через пагорби і рівнини, щоб подолати довгий шлях в сотні кілометрів і знайти свій спокій в тихих водах Азовського моря, прихопивши з собою по дорозі всі печалі цього світу.

Читати далі »

Річка Харків

Один з двох одвічних зберігачів серця старого міста, яке століттями протистояло всім ворогам і життєвим негараздам з високо піднятою головою.

Ніжний охоронець одного з багатьох руками своїх жителів перетвореного в зірку науки та освіти, яка ось уже два століття яскраво освітлює своїми променями східноукраїнську землю.

Читати далі »

Кириченкове святе джерело

Джерело цілющої вологи для душі і тіла, дароване небесами як вища милість до ізюмської сильної і вільної землі завжди готової відстоювати заповіді Божі проти будь-яких земних тиранів.

Куточок світу і спокою, який дав місцевим жителям гідно пройти крізь усі випробування сімдесятиріччя радянського безбожництва та із світлою душею вступити в третє тисячоліття.

Читати далі »

Ізюмська гора Кременець

Гора, що породила місто, яке багато століть жило на передовій боротьби українців за свою землю і свободу для своїх нащадків.

Грізний охоронець на південній околиці Ізюма, що ширяє над безкрайніми слобожанськими просторами як символ вічності буття і справедливості над швидкоплинністю земних пристрастей.

Читати далі »

Річка Оскіл

Блакитна стрічка Харківщини, прозорі води якої надійно зберігають у своїй пам’яті сотні років української історії, перебираючи немов чотки факти давно минулих днів перекочуванням пошепки по дну каменів, щоб згадати імена героїв загиблих за свободу рідної землі.

Джерело мирного життя і смерті на війні в єдності права людського вибору на всі часи.

Читати далі »

Річка Іква

Блакитна стрічка у волоссі танцівниці-природи легкою, що ходою марить над просторами волинської землі в витонченому вальсі часу.

Та, чиї хвилі уносили печалі і радості людства тисячоліттями, залишаючи чистий аркуш нового дня задля нових звершень і перемог.

Читати далі »

Річка Гнилоп'ять

Тонка блакитна стрічка в чорних косах української землі, яка прикрашає, захищає, окрилює відданих синів своєї Батьківщини.

Одна з сотень тих, хто народжує могутні Дніпровські хвилі, щоб в чорноморських водах знайти свій спокій.

Читати далі »

Річка Чорна Руда

Хранитель давньої історії містечка, блакитні води якого бачили його продувані всіма вітрами порожні вулиці і будівництво розкішного палацу, слухали малиновий передзвін церковних дзвонів і метушливий шум роботи на благо бога комерції, щоб на собі випробувати весь жах війни і змити її кривавий слід.

Тонка стрічка на талії красуні-садиби як витончений штрих підкресленої краси, без якого немислима гармонія.

Читати далі »

Бердянська затока

Тимчасова захисниця, годувальниця, рятівниця для тих першопрохідців, хто тисячоліттями підкорювали приазовські степи.

Блакитна перлина азовського узбережжя в химерному плетиві піщано-черепашкового оздоблення з нальотом зеленого муару водоростей.

Читати далі »