Древній зелений муаровий плащ поміщицької садиби, в кроні дерев якого заплуталися запах фінансового успіху, гіркота втрати, азарт революції і сльози війни…
Тут час ніби застиг на десятиліття, затишно заснувши на березі кришталевого озера, і лише дитячі голоси і веселий шкільний дзвінок нагадує про тріумф життя над небуттям.
Хранитель давньої історії містечка, блакитні води якого бачили його продувані всіма вітрами порожні вулиці і будівництво розкішного палацу, слухали малиновий передзвін церковних дзвонів і метушливий шум роботи на благо бога комерції, щоб на собі випробувати весь жах війни і змити її кривавий слід.
Тонка стрічка на талії красуні-садиби як витончений штрих підкресленої краси, без якого немислима гармонія.
Кам’яні велетні, які століттями захищали серце галицьких земель від усіх печалей цього світу, щоб внести його в своїх ніжних обіймах в третье тисячоліття і явити нащадкам.
Колективне творіння городян як символ згуртованості і єднання перед лицем смертельної небезпеки, які здатні творити чудеса.
Одинокий силует в кварталі розкішних палаців за яким стоїть ціла епоха процвітання і багатства в кроці від прірви.
Музей першого українського альманаху, створеного думкою і волею патріотів рідної землі як шлях народу від прабатьків до нащадків через обряди, пісні, думи, загадки, легенди…