Парк Терещенко в Андрушівці

Древній зелений муаровий плащ поміщицької садиби, в кроні дерев якого заплуталися запах фінансового успіху, гіркота втрати, азарт революції і сльози війни…

Тут час ніби застиг на десятиліття, затишно заснувши на березі кришталевого озера, і лише дитячі голоси і веселий шкільний дзвінок нагадує про тріумф життя над небуттям.

Читати далі »

Церква Різдва Богородиці в Андрушівці

Зникла на сім десятиліть святиня як випробування на силу віри андрушівської пастви вищими силами для її утвердження та зміцнення через покоління.

Маленький новий храм на новому місці, але з колишньою сутністю лише підтверджує слабкість і швидкоплинність людської волі перед лицем Всевишнього.

Читати далі »

Алея Слави в Андрушівці

Безмовний куточок скорботи серед зелені старого парку як мала дещиця тих сліз і горя, які пролила Україна про своїх дітей в чорні дні Другої світової.

Алея тих, чий подвиг не померкне навіки, чиї імена назавжди закарбувала історія на великому серці житомирської землі.

Читати далі »

Річка Чорна Руда

Хранитель давньої історії містечка, блакитні води якого бачили його продувані всіма вітрами порожні вулиці і будівництво розкішного палацу, слухали малиновий передзвін церковних дзвонів і метушливий шум роботи на благо бога комерції, щоб на собі випробувати весь жах війни і змити її кривавий слід.

Тонка стрічка на талії красуні-садиби як витончений штрих підкресленої краси, без якого немислима гармонія.

Читати далі »

Андрушівська винокурня (спиртзавод)

Одна з маленьких частинок великих статків, що забезпечували роботою сотні, дали освіту тисячам і вилікувати десятки тисяч.

Одна з ластівок зародження нового капіталістичного часу на українській землі, політ якої обірвала червона чума.

Читати далі »

Стіни міських укріплень Львова

Кам’яні велетні, які століттями захищали серце галицьких земель від усіх печалей цього світу, щоб внести його в своїх ніжних обіймах в третье тисячоліття і явити нащадкам.

Колективне творіння городян як символ згуртованості і єднання перед лицем смертельної небезпеки, які здатні творити чудеса.

Читати далі »

Старенький львівський трамвай

Маленький острівець романтичних 1930-х, коли по вулицях стародавнього міста ще бігали кінні екіпажі, а над його шпилями ширяв дух середньовіччя.

Одна з перших ластівок наукового прогресу, яка яскравим пам’ятником застигла на одній із старих львівських площ.

Читати далі »

Пам'ятник Шевченко в Підгірцях

Гнаний можновладцями, ув’язний ними в клітку, не раз битий за свою Україну, але від того не більш тихий голос рідної землі.

Творіння багатовікової культури предків і творець її майбутнього, на мові якого буде говорити український народ в третьому тисячолітті.

Читати далі »

Гетьманський заїзд в Підгірцях

Притулок не для перших осіб в затишному куточку зеленого парку, який пам’ятає шум веселих пиятик, суєту челяді і тишу дотику музи.

Сторонній спостерігач бурхливого життя польських еліт великий в своєму мовчанні і приземлений по суті свого створення.

Читати далі »

Монастир домініканок у Львові

Одинокий силует в кварталі розкішних палаців за яким стоїть ціла епоха процвітання і багатства в кроці від прірви.

Музей першого українського альманаху, створеного думкою і волею патріотів рідної землі як шлях народу від прабатьків до нащадків через обряди, пісні, думи, загадки, легенди…

Читати далі »