Головна святиня надвірнянських греко-католиків, збудована самими ними власноруч та за власний кошт для себе і своїх нащадків во славу Небес.
Величний мурований пам’ятних сили справжньої віри довжиною в пів століття, яка змогла пережити найстрашнішу війну в новітній історії та войовничий атеїзм з його заборонами та переслідуваннями, щоб стати центром духовного відродження української громади на світанку третього тисячоліття.
Старовинна дерев’яна реліквія прикарпатської землі, яка століттями берегла її від зазіхань ворогів з усіх боків світу силою людської молитви і віри більше ніж крихкістю своїх стін, часом ховаючись під іншим ім’ям, але завжди постаючи з праху віків.
Шедевр дерев’яної храмової архітектури України, який став взірцем для багатьох послідовників протягом століть і улюбленим об’єктом досліджень сучасних науковців.
Мурований фенікс католицької души Надвірної, який чотири століття стоїть на сторожі інтересів громади, переживши багаторазове переродження в іншій личині під іншим ім’ям, але з непохитною вірою в християнські цінності.
Вічна краса стриманого оборонного бароко, яке в храмовій архітектурі перетворюється на гордовиту одухотворену стать, яку не змогли стерти всі перебудови і утиски чотирьох століть.
Віковий хранитель українських культурно-духовних традицій, завдяки якому країна не загубила своєї національної автентичності крізь всі випробування лихоліть ХХ століття та намагання країн-окупантів стерти пам’ять про велике минуле Русі-України.
Витончена перлина храмового зодчества, яка більше схожа на розкішний палац, а ніж на охоронця святих обітниць. В її ж стінах започатковувався новий образ взаємовідносин церква-пересічна людина, що станом на початок ХХ століття було справжньою новацією.
Духовна спадкоємиця канонічного шедевру гуцульського храмового зодчества, яка допомогла зберегти крізь важкі часи атеїстичного радянського терору іскру Божої віри в серцях загубленої серед карпатських лісів парафії.
Нарядна, наче щойно побудована, дерев’яна святиня, в золотих куполах якої милується українське гірське сонечко та зірки чепуряться перед оглядинами у місяця, так близько вони до небес.
Ідеальна сакральна споруда, історія якої така давня, що місцеві жителі геть позабули її. І тільки відомості з пожовклих сторінок та їхні дослідники не дають їй назавжди зникнути у вирії часу.
Посаг за прекрасну гуцулку, як матеріальне підтвердження сили всеосяжного кохання земного та любові небес до своїх недбайливих чад, яка вберегла їх у вогняному полум’ї двох світових воєн та безумстві радянського атеїзму.
Унікальна спадкоємиця святих давньоруських традицій, які не однаразово змінювала фізичну форму свого уособлення, але суть крізь віки та зміну влади зберігла ту саму – віра в Бога та його спроможність дати людині силу здолати всі випробування цього світу.
Кохана перлина громади, стараннями якої вона піднялася з руїн радянського небуття, щоб перетворити на одну з найпрекрасніших в своєму роді та повернути давно загублену Берегиню.
Давня святиня, яка помирала і відроджувалася, але душею завжди лишалася зі своєю українською громадою, щоб встояти крізь всі іспити та примхи бешкетника-Часу з його війнами, змінами політичних режимів, церковними гоніннями.
Наочний доказ толерантності та християнських цінностей в якості єдиного храму інтернаціональної громади, яка пройшовши нелегкий шлях української незалежності, щоб стати єдиним цілим.
Найдавніша збережена споруда міста на березі Південного Бугу, на стінах якої невидимими історичними чорнилами викарбувана весь літопис Подільського краю починаючи з Пізнього Середньовіччя.
Той, роль та значення якого два століття московська окупаційна влада намагалася всіляко затерти змінами статусного призначення, але він встояв, щоб розквітнути з поверненням української незалежності.
Маленький промінь християнської надії в старовинному затишному закутку скорботи і печалі, де знайшли свій останній спокій та примирення вчорашні вороги.
Маленька релігійна перлина, загублена в зелені столітнього нині парку, а раніше останнього земного притулку, яка встояла проти божевілля радянського атеїзму та двох світових війн.