Пам'ятник Кальміуської паланки

Суворий образ пам’яті про справжніх засновників міста в гирлі Кальміуса серед безкрайнього Донецькому степу, де століттями гуляв лише вільний вітер та табуни диких коней.

Колос, який охороняв східні кордони української козацької вольниці від вічних зазіхань варварів зі сходу.

Читати далі »

Меморіал Скорботна мати в Богородичному

Гірке нагадування про невивчені уроки історії українського народу, який проміняв свободу на шматок хліба, а за фактом втратив і те й інше з волі примхи озвірілого люмпена.

Сумний образ горюючої матері над усіма жертвами численних воєн розв’язаних за примхою північного сусіда, який століттями вважав себе господарем святої землі по берегах Сіверського Дінця, вбиваючи її дітей.

Читати далі »

Пам'ятник Висоцькому в Мелітополі

Одна зустріч і пам’ять довжиною в десятиліття, що перетворила його на міську легенду під звуки бардівської пісні в аурі вічного борця проти режиму до порваних жил та розбитого серця.

Застигла в камені музика протесту країни переможного популізму, в пам’ять про вічні духовні цінності, покладених на вівтар людської дурості, скупості і заздрості.

Читати далі »

Пам'ятник загиблим лісівникам в Графському

Унікальний симбіоз скорботи і гордості під зеленим покровом лісу по тим, хто народжений для творення героїчно поклав своє життя до підніжжя майбутнього України.

Творіння доброї волі, одиничне на неосяжних просторах українського степу в пам’ять про невизнаних героїв тієї війни, яку розв’язала пара збожеволылих тиранів при потуранні беззубої старої Європи.

Читати далі »

Пам'ятник співробітникам карного розшуку в Одесі

Пам’ятник створений під враженням одного харизматичного персонажа з кінострічки, змальованого з історії реального людини і втілений в максимально дистанційований образ, але людське око не обдуриш.

Гордість і печаль органів правопорядку як матеріальне втілення двох протилежних сторін буття у всій його мінливій сутності.

Читати далі »

Пам'ятник Хосе де Рібасу в Одесі

Іспанський дворянин на службі у одеського суспільства, якому воно по-суті зобов’язане своїм існування, як і всесвітньо відома чорноморська портова перлина в ореолі легенд і самобутнього флеру.

Матеріальне втілення хорошої пам’яті одеситів на всі добрі вчинки, яка пережила два непростих для України століття підцензурності і мінливості директив правлячої московської диктатури.

Читати далі »

Пам'ятник Воронцову в Одесі

Другий за часом появи, але не за значенням пам’ятник тому, хто заклав основи процвітання нового чорноморського міста і його світову славу в якості головної житниці Європи.

Одна з людських доль, що назавжди змінила історію Одеси, яку не змогла викреслити з літописних сторінок навіть безжальна рука адептів від атеїзму під червоними стягами.

Читати далі »

Пам'ятник невідомому матросу в Одесі

Місце слави для тисяч загиблих, місце скорботи для сотень тисяч залишених в живих одеситів в роки однією з найстрашніших воєн, які пережило людство.

Пам’ять про всіх тих, хто своїми нервами, своїм життям, своїм здоров’ям тримав оборону міста довгих сімдесят три дні, а потім ще три роки окупації не втрачав віру в визволення рідної землі.

Читати далі »

Пам'ятник апельсину в Одесі

Його передісторія довша, ніж сама історія… кумедна і в той же час банальна про вічну як світ проблему без рішення можновладців і їх підданих.

Оригінальна концепція одного історичного сюжету, в якому проявляється вся сутність людської натури, в якій найчистіші наміри розбиваються об призму честолюбного свавілля.

Читати далі »

Пам'ятник поручику Ржевському

Пам’ятник і не пам’ятник, а промінь гарного настрою серед сірих трудових буднів, який ось уже друге десятиліття радує працівників величезного хімічного комбінату і гостей міста.

Та маленька родзинка, яка надає сенс життя, як ковток хорошого вина, і змушує рухатися вперед, знаходячи радості в навколишньої дійсності.

Читати далі »