Прибутковий будинок Мінаша в Мелітополі

Витончена класика в пишній пелерині архітектурного декору кінця XIX, яка так об’ємно малює душу старого міста ось вже століття прекрасну в печалі свого в’янення і вічно молоду в паростках нового покоління.

Один з епізодів одночасно гордої і сумної історії однієї сім’ї, як довга сага про мінливість буття і багатоликый суті долі.

Читати далі »

Таврійський агротехнологічний університет в Мелітополі

Довгий шлях вздовж наукової стежки від початкової освіти до вершин просвіти в одній з найбільш необхідних в усі часи на українських просторах сфері господарювання.

Величний лебідь мелітопольської архітектури, крила якого поривають майже цілий квартал, підпорядковуючи, надихаючи і прокладаючи шлях у майбутнє, щоб рідна земля не сходила з цивілізованого шляху розвитку і прогресу.

Читати далі »

Будинок Сивицького в Мелітополі

Невеликий особняк того, хто поклав своє життя до ніг норовливої матінки-природи приазовських степів, щоб хоч на крапельку пом’якшити її душу, таку гордовиту і непокірну до свого кращого, але недосконалого творіння.

Останній притулок хрещеного батька рукотворного дива серед пустелі, по якій століттями гуляли лише буйні вітри перекотиполем та зрідка проносилися армії в пошуках битви за нічийну землю.

Читати далі »

Будинок Христова в Мелітополі

Життя після смерті як доказ тріумфу справедливості нехай роки і роки по тому всупереч волі безжального Хроноса та людській байдужості суєтність буття.

Візитна картка Мелітополя торгівельного, що незримою ниткою пов’язує міське минуле і майбутнє крізь примарний шум радянського небуття.

Читати далі »

Великоанадольський лісовий коледж

Починання, яке в кінцевому підсумку назавжди змінило дзеркально-гладкий лик українських степів стрункими рядами посадок і острівцями первозданного спокою, породивши новий рослинно-тваринний світ.

Колиска тих, хто несе розумне, добре, вічне через своє життя, щоб на століття залишити свій рукотворний слід в прекрасній вічності і хиткий простір збагатити новими фарбами.

Читати далі »

Будинок лісника в Велікоанадоллі

Скромний притулок великих, де народжувалися ази науки про ліс і лісорозведення, щоб за десятиліття назавжди змінити українські степові простори і зробити їх обітованою землею після тисячоліть млявої пустелі.

Столітній відрізок історії з його персоналіями і трагедією подій, застиглий в цегляній кладці одного будинку в тиші старого саду під дахом стародавнього рукотворного дива.

Читати далі »

Прибутковий будинок Лерхе

Витончена архітектура на службі у комерції нещадної в своїй меркантильності до кісткової байдужості і абсолютного ніщо.

Досконалість ліній, багатство обробки, розкіш інтер’єрів як пам’ятник своїм творцям, який пережив найстрашніші віхи двохсотлітньої історії, щоб розтанути в безпечності благополуччя.

Читати далі »

Прибутковий будинок Скаржинськоюї

Місцева знаменитість, що здобула свою славу завдяки неординарним талантам і долям своїх орендарів, які творили, допомагали і лікували з натхненням і любов’ю на благо рідного міста та за для задоволення його жителів.

Величний колос з витонченими архітектурними акцентами, годинник існування якого Хронос відраховує ось уже друге століття.

Читати далі »

Прибутковий будинок Заблудовського в Одесі

Поєднання не поєднаного, що під рукою майстра перетворилося на архітектурний шедевр, котрому заступництво всюдисущого Гермеса забезпечило процвітання в віках.

Буденність під маскою величі, увічнена на незліченних кадрах кіноплівки в маленьких епізодах і другорядних ролях в грі головній ролі свого життя.

Читати далі »

Будинок Серато і Верани в Одесі

Маленький діамант великого міста, який не втратив свого витонченого блиску в руках шаленого люмпена від народу, у величі гідності виконуючи ту роботу, до якої ніколи не був призначений.

Один з кращих зразків архітектурної класики, в якій музика гармонії окремих акцентів складає оду витонченості творіння.

Читати далі »