Кінотеатр Уточ-Кіно в Одесі

Найстаріший кінотеатр міста, в якому досі витає дух великої людини сором’язливої і безстрашної, який прославив його ім’я у віках.

Відлуння старої Одеси, застигле в стінах одного будинку, який змінив за своє бурхливе життя безліч амплуа в дусі часу, але так і залишився в пам’яті як диво першого сінема.

Читати далі »

Прибутковий будинок Інбер в Одесі

Друга частина інвестиційного проекту підприємливого одесита, котрий для диверсифікації ризиків розділив одну долю надвоє.

Дивом збережена корона Преображенської, як символ тих давніх дорадянських часів, коли квітуча Одеса стояла в одному кроці від прірви і не знала про те, обзаводячись новими дорогим комерційними проектами – прикрасами.

Читати далі »

Будинок Маріні в Одесі

Бурхливі пристрасті з неординарними подіями життя під скромною личиною класичного оздоблення, як наочний приклад помилковості загальної омани про перше враження.

Гучні імена і цікаві долі, що тінню пройшли крізь стіни старого особняка, об стійкість якого ось уже два століття розбиваються всі спроби Хроноса накласти на нього печатку забуття.

Читати далі »

Прибутковий будинок Іракліді

Один з безлічі унікальних комерційних проектів кінця XIX століття, які подарували Одесі так багато нових архітектурних перлин з унікальною архітектурною і пересічної історією.

Середньовічний замок з дозорними вежами в претензії на оригінальність серед сірості буття початку сучасності з її простотою форм і рішень.

Читати далі »

Готель Брістоль в Одесі

Пересічний архітектурний об’єкт, що перетворився на одне з найбільш фешенебельних місць для тимчасового притулку іменитих осіб в самому серці перлини Чорного моря.

Пишна витонченість барокових закрутків як ототожнення блаженства млості серед суєти буття в протиставленні до храму комерції на протилежному боці вулиці.

Читати далі »

Будинок Таїрова в Одесі

Один з багатьох комерційних проектів під личиною благородного бароко як яскравий приклад ощадливості одеської душі в розкішному архітектурному антуражі.

Уособлена історія нового міста, написана на стінах одного будинку під муаровою пелериною часу, яка поступово спадає, щоб відкрити свої секрети перед очима здивованої публіки.

Читати далі »

Прибутковий будинок Шульца в Одесі

Один із шедеврів одеського архітектора, що вдихнув нову нотку еклектики в класику, щоб назавжди змінити манірно-пихату сутність міської архітектури в дусі сучасності.

Українські атланти на службі у одеського суспільства як маленька провокація серед благопристойності другої половини XIX століття.

Читати далі »

Будинок Грінберга в Одесі

Холодний комерційний розрахунок під мереживною пеленою необароко – тандем, що забезпечував фінансовий успіх і привілейований статус для його власників, не дивлячись на змінены соціально-економічні умови діяльності.

Успішний проект одного купця, який увічнив його ім’я в одеських літописах і подарував короні міста одну з найпрекрасніших архітектурних перлин.

Читати далі »

Одеський Обліковий банк

Одна з перлин комерційного намиста Одеси, які прикрасили чорноморську перлину в другій половині XIX століття як данина всім попереднім поколінням будівельників міста.

Пишний ліпний декор як запорука високого прибутку і прихильності фортуни в справах комерційних при підтримці земних піклувальників та заступництво небесних правителів.

Читати далі »

Прибутковий будинок Григор'євої в Одесі

Розкішний чотириповерховий палац як чашка міцної мавританської кави з легким присмаком еклектики на відкритій веранді одеського узбережжя в млості курортного міста.

Те, що будувалося на століття і стало символом свободи неба в країні, де переміг тоталітарний комуністичний режиму з безправним соціумом і несвободою в повсякденному житті.

Читати далі »