Відділення Державного банку в Маріуполі

Надійний стовп маріупольського суспільства, що під різними іменами продовжує утримувати місто в сфері цивілізованого світу крізь бурі падіння імперій і світових війн, які нещадно намагалися знищити порт на березі Азова протягом століття.

Дивом збережений витвір фінансової архітектури в гідності скромної величі намагаючись злитися з навколишнім ландшафтом, щоб скромно виконувати свою значну місію.

Читати далі »

Слобідська школа Маріуполя

Світоч знань загублений десь між морем і землею тихого міського передмістя, з якого безпосередньо починалося зародження порту і сучасне життя в гирлі Кальміусу.

Величний особняк, як наочний доказ щедрості української душі, коли можновладці вважали своїм обов’язком піклується про своє місто і його жителів, змінюючи їх на краще заради світлого майбутнього, яке так і не настало.

Читати далі »

Будинок Гампера в Маріуполі

Середньовічний замок серед химерною буденності міської забудови кінця XIX століття, як доказ існування неординарних особистостей – будівельників міста на Азові в усі часи.

Величний особняк, що ширяє над безкрайніми азовськими просторами, як головний захисник і якір стабільності серед буревіїв людського життя.

Читати далі »

Кондитерська Марапульця в Маріуполі

Забута історія в обіймах фасадів, що давно не бачили реставрації, як пам’ять про те прекрасне минуле, де не було мороку кровожерного люмпена і кумачевих прапорів, а нове століття обіцяло лише прогрес і віру в світле майбутнє.

Типовий представник торгового братства Маріуполю унікальний в своїх витонченості та історії, від якої досі віє дурманяче-солодким ароматом свіжої здоби в гостро-пряній атмосфері натхненної пекарської праці.

Читати далі »

Гоголівське училище в Маріуполі

Унікальний для суворого промислового міста архітектурний об’єкт, де ліс був дорим, а тому дерев’яне зодчество не було в честі.

Світоч знань, що перетворився з волі шаленого люмпена на просте вирішення нагальних проблем, коли принцип “відняти і поділити” переважив творчий фактор освідченого майбутнього.

Читати далі »

Будівля механіко-технічного училища в Маріуполі

Результат урбанізації портового Маріуполя і перетворення його на майбутнього металургійного гіганта, за якого на протязі ось вже другого століття ламають списи сильні світу цього.

Одне з багатьох в ряду лінійки навчальних будівель міської забудови з відмінними ознаками згідно свого рангу і неповторним романським декором, що виділяють його серед інших.

Читати далі »

Маріупольська Олександрівська чоловіча гімназія

Перші паростки середньої маріупольської освіти виплекані невсипущими працями однієї безмежно відданої своїм місту і справі людини, яка заради цього пожертвувала своїм комфортом європейської Варшави і почала все з нуля.

Величний цегляний особняк, створений за останнім словом науки і техніки початку ХХ століття для багатьох поколінь маріупольських творців від науки, які уславили ім’я рідного міста.

Читати далі »

Контора Рябінкина в Маріуполі

Маленький витончений особняк як частина великого комплексу, хоч сполучні нитки між ними і розірвані безжально. людською рукою в епоху тотальної радянської байдужості.

Античні боги і середньовічні лицарі на сторожі будинку, господар якого давно відійшов у кращий світ тіней, прихопивши з собою розгадку таємниць свого майна такого різного і унікального за своєю архітектурою, але все ще об’єднаного його ім’ям.

Читати далі »

Будинок Коваленка в Маріуполі

Один з численних елементів міського ландшафту звичайний в своїй простоті і неповторний у своїй історії, як будь-який з тих, кому пощастило вижити попри всі випробування жорстокості Хроносу.

Тендітні в контексті часу стіни, нетлінні в контексті неординарних людських доль, що пронизали їх.

Читати далі »

Особняка Гофа в Маріуполі

Маленький старовинний особнячок в самому серці міста, що приміряв на себе безліч амплуа, витончений у своїй первозданності і по сучасному актуальний в своїй черговій ролі.

Тіні десятків доль за фасадом витонченої класики, як символ благопристойності з умінням зберігати обличчя в найважчі життєві моменти наперекір навіженому натовпу.

Читати далі »