Докучаєвський зоопарк

Історія

Став у Докучаєвському зоопарку Докучаєвська Став в зоопарку Докучаєвська

Історія зоопарку почалася у 2001 році з рішення керівництва Докучаєвського флюсо-доломітного комбінату про організацію на території зруйнованого піонерського табору зони відпочинку з музеєм під відкритим небом і зоокутком.

На розчищенії зеленій зоні у 8 га з’явився прекрасний куточок для відпочинку на якому відновила свою діяльність «Оранжерея», з руїн дитячого басейну з’явилося «Лебедине озеро», на місці фонтану виник «Орлятнік», а колишня їдальня перетворилася на «Тераріум».

Рибки в Докучаєвському зоопарку Рибки зоопарку в Докучаєвську

Занедбаний парк перетворився на зелену зону, яка радує око дітей та дорослих завдяки тому, що крім розчищення старої частини парку були висаджені десятки молодих дерев і кущів.

Зоокуточок, який почався з пари павичів і поповнювався лише подарованими екземплярами, зараз налічує більше сотні видів, сім з яких занесені до Червоної книги України. Популяція мешканців зоопарку збільшується рік від року як за рахунок природного приросту так і за рахунок поповнення видовий колекції.

Визначні пам’ятки

Орлятнік в Докучаєвському зоопарку Орлятнік зоопарку в Докучаєвська

Птахи Де точно починається зоопарк сказати важко, бо він не відокремлений від паркової зони. Напевно він починається там, де з двох величезних кулястих вольєрів чується різноголосий гомін птахів. У першому вам зустрінуться і яскраво синій павич, і сіра чапля, і цесарка, і фазан, і огар. З другого за вами пильно спостерігають хижаки – орли і кречети.

У центральному ставку з ажурним містком посередині плавають білі лебеді і мандаринки, гуси сірий, чорний і домашній, качки і селезні.

У вольєрах містяться індички і білий павич, цесарки і перепілки, фазан звичайний і золотий, а величезної страуса помістили серед клітин з тваринами, щоб не створювати різкого контрасту з рештою пташиного царства зоокутка.

Особливу гордість представляє пара чорних лебедів, які вчинили свою подорож з особистого розплідника колишнього президента Туркменії Сапармурата Ніязова.

Гаур в Докучаєвському зоопарку Гаур зоопарку в Докучаєвську

Тварини Основна частина вольєрів з тваринами оточують центральний став і відкрита для огляду з усіх боків. У вольєрах сусідять білі індички і гвинторогий козел, сімейство муфлонів зі свої молодим поколінням з сімейством плямистих оленів, а африканські страуси мирно уживаються з родинами тибетських лам, а потужний гаур з маленьких чорних поні.

В окремих вольєрах розташованих то тут, то там у гармонійному безладді міститися цікаві руді лисиці і агресивні єнотовидні собаки, недовірливі вовки і спритні песці. А ще у власному царстві лежить величезний чорний борів. Вольєр маленькому лосеняти виділили біля величезного ГАЗ-51, який гармонійно вписується в ландшафт завдяки доглянутому виду, свіжій зеленій фарбі і великій кількості квітів на капоті.

Нещодавно в зоопарк призвели прирученого самця козулі, так що в колекції нове поповнення.

Лава в Докучаєвському зоопарку Лава зоопарку в Докучаєвську

Паркові скульптури На всьому шляху проходження від одного вольєра до іншого зустрічаються персонажами з вітчизняних дитячих казок і мультфільмів: богатирі несуть варту на головній алеї, козаки запивають сосиски пивом, Червона Шапочка стискає букет квітів, капітан Врунгель з помічником Ломом ведуть свій корабель крізь стихії, Буратіно з Черепахою Тортилою плавають по «Лебединому озеру», а стара з розбитим коритом сидить біля стін хатинки-каси.

Є в парку і представники іноземної дитячого фольклору: безжурні Шрек і Осел сміливо вступають на стежку пригод, а Фіона чекає свого принца, черепашки-ніндзя ведуть вічну війну зі злом, Мауглі захищає джунглі від Шерхана і динозавр з птеродактилем дивляться на тих, кому вони поступилися своє місце на Землі.

Дерев’яний пасічник пильно стежить за своїм маленьким господарством недалеко від оранжереї. А біля її стін розташувався рубаний колодязь і гніздо птахів, що приносять щастя – лелек.

Лави в парку охороняють кам’яні тигр і кабан, морж і мавпа.

Черепаха в докучаєвському тераріумі Черепаха в тераріумі Докучаєвська

Тераріум – назва умовна, скоріше це будинок, який об’єднав під своїм дахом всіх теплолюбних птахів, плазунів і риб.

Середземноморський гекон і ігуана, пара кажанів, два пітона, крокодил, мавпа, шиншила, морська свинка і навіть чорний тарантул почувають себе прекрасно в максимально наближених до середовища їх проживання умовах тераріуму.

Різнокольорові папужки і бугай оживляють багатоголосим говіркою тишу тераріуму і з цікавістю роздивляються відвідувачів.

В акваріумі невтомно снують декоративні рибки на тлі морського ландшафту.

Докучаєвський фонтан сліз Фонтан сліз в Докучаєвську

Фонтан Аналог знаменитого бахчисарайського «Фонтану сліз» в Докучаєвську побудований з доломіту – каменю, якому місто завдячує своїм існуванням. Охороняють доломітний фонтан леви – символи вічності і орел – посланець богів.

Додаткова інформація

Адреса: Україна, Донецька обл., м. Докучаєвськ, вул. Комсомольська.

На паралельній алеї знаходиться безкоштовний музей техніки, машин і агрегатів ДФДК і оранжерея.

Як дістатися

Автотранспортом по трасі Р 19 від Донецька у південному напрямку, після населеного пункту Оленівка по трасі Т 05 09.

Громадським транспортом до Донецька, а потім маршрутним таксі з Південного автовокзалу.

Вікторія Шовчко

Переглянути розташування Докучаєвський зоопарк на мапі

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram