Кондитерська Марапульця в Маріуполі

Забута історія в обіймах фасадів, що давно не бачили реставрації, як пам’ять про те прекрасне минуле, де не було мороку кровожерного люмпена і кумачевих прапорів, а нове століття обіцяло лише прогрес і віру в світле майбутнє.

Типовий представник торгового братства Маріуполю унікальний в своїх витонченості та історії, від якої досі віє дурманяче-солодким ароматом свіжої здоби в гостро-пряній атмосфері натхненної пекарської праці.

Читати далі »

Будинок Регіра в Маріуполі

Мабуть єдиний представник маріупольської міської архітектури, який сміливо може претендувати на високе звання палацу з усіма властивими йому атрибутами, за винятком гідного господаря і офіційного статусу.

Загублена в часі перлина, яку рік за роком вбивали меркантильні інтереси під сумні погляди маскаронов і байдужість місцевої влади, коли душа його творця відлетіла в супровід грифонів-охоронців в кращий світ.

Читати далі »

Гоголівське училище в Маріуполі

Унікальний для суворого промислового міста архітектурний об’єкт, де ліс був дорим, а тому дерев’яне зодчество не було в честі.

Світоч знань, що перетворився з волі шаленого люмпена на просте вирішення нагальних проблем, коли принцип “відняти і поділити” переважив творчий фактор освідченого майбутнього.

Читати далі »

Будівля механіко-технічного училища в Маріуполі

Результат урбанізації портового Маріуполя і перетворення його на майбутнього металургійного гіганта, за якого на протязі ось вже другого століття ламають списи сильні світу цього.

Одне з багатьох в ряду лінійки навчальних будівель міської забудови з відмінними ознаками згідно свого рангу і неповторним романським декором, що виділяють його серед інших.

Читати далі »

Маріупольська Олександрівська чоловіча гімназія

Перші паростки середньої маріупольської освіти виплекані невсипущими працями однієї безмежно відданої своїм місту і справі людини, яка заради цього пожертвувала своїм комфортом європейської Варшави і почала все з нуля.

Величний цегляний особняк, створений за останнім словом науки і техніки початку ХХ століття для багатьох поколінь маріупольських творців від науки, які уславили ім’я рідного міста.

Читати далі »

Контора Рябінкіна в Маріуполі

Маленький витончений особняк як частина великого комплексу, хоч сполучні нитки між ними і розірвані безжально. людською рукою в епоху тотальної радянської байдужості.

Античні боги і середньовічні лицарі на сторожі будинку, господар якого давно відійшов у кращий світ тіней, прихопивши з собою розгадку таємниць свого майна такого різного і унікального за своєю архітектурою, але все ще об’єднаного його ім’ям.

Читати далі »

Маріупольський краєзнавчий музей

Відображена в тисячах великих і малих артефактів маріупольська історія довжиною в мільйони років, яку зібрали під одним дахом купка ентузіастів і щасливий випадок археологічних знахідок.

Піщинка у тимчасових рамках історії, яка зберігає під своїм крилом минуле для уроку майбутньому, за що була заплачена найвища ціна – людське життя.

Читати далі »

Будинок Коваленка в Маріуполі

Один з численних елементів міського ландшафту звичайний в своїй простоті і неповторний у своїй історії, як будь-який з тих, кому пощастило вижити попри всі випробування жорстокості Хроносу.

Тендітні в контексті часу стіни, нетлінні в контексті неординарних людських доль, що пронизали їх.

Читати далі »

Особняка Гофа в Маріуполі

Маленький старовинний особнячок в самому серці міста, що приміряв на себе безліч амплуа, витончений у своїй первозданності і по сучасному актуальний в своїй черговій ролі.

Тіні десятків доль за фасадом витонченої класики, як символ благопристойності з умінням зберігати обличчя в найважчі життєві моменти наперекір навіженому натовпу.

Читати далі »

Пам'ятник Кальміуської паланки

Суворий образ пам’яті про справжніх засновників міста в гирлі Кальміуса серед безкрайнього Донецькому степу, де століттями гуляв лише вільний вітер та табуни диких коней.

Колос, який охороняв східні кордони української козацької вольниці від вічних зазіхань варварів зі сходу.

Читати далі »