Дитяча залізниця у Докучаєвську

Історія

Зевс-Громовержець залізниці Докучаєвську Зевс-Громовержець Докучаєвська

Історія залізниці почалася у 2001 році з рішення керівництва Докучаєвського флюсо-доломітного комбінату про організацію на території зруйнованого піонерського табору зони відпочинку з музеєм під відкритим небом і зоокутком.

Особливу радість дітлахам і дорослим доставляють розцяцьковані персонажі дитячих казок і залізниця, яка простягає свій шлях повз сім чудес світу. І нехай вони значно поступаються своїми розмірами оригіналів, адже і дорога те ж дитяча.

Визначні пам’ятки

Олександрійський маяк і Колос Родоський залізниці в Докучаєвську Олександрійський маяк і Колос Родоський Докучаєвська

Всі сім чудес світу як за помахом чарівної палички перенесені з древніх міфів і легенд є сусідами з дитячою залізницею та яскравий паровозик з двома вагончиками проноситься повз них слідуючи через століття і країни, які їх поділяють.

Тут грецький бог сонця Геліос (Колос Родоський), повержений землетрусом у II ст. до н.е., знову підноситься над пробігаючим потягом.

А поруч з ним розташувалася вічні як світ єгипетські Піраміди з Сфінксом у підніжжя. І Олександрійський маяк все так само служить дороговказом у бурхливому світі, як ніби фортеці Кайт-Бей, зведеної на його руїнах, ніколи і не існувало.

Галікарнаський Мавзолей залізниці Докучаєвську Галікарнаський Мавзолей Докучаєвська

Від Мавзолею карійського правителя Мавсола в турецькому Бодрум (Галікарнасі) віє тишею та спокоєм, хоча від нього залишилася лише жменя каменів, а може це як птах-Фенікс відроджений з попелу Храм Артеміди з турецького Ефеса височіє над скелею.

Зниклі у небутті прекрасні висячі сади Семіраміди, в тіні яких помер Олександр Македонський, повернувши час назад, знову радують око зеленим листям і Зевс-Громовержець сидить на своєму троні, немов не було пожежі на Константинопольському іподромі в V столітті.

Додаткова інформація

Піраміда і Сфінкс залізниці в Докучаєвську Піраміда і Сфінкс залізниці Докучаєвська

Адреса: Україна, Донецька обл., м. Докучаєвськ, вул. Комсомольська.

На паралельній алеї знаходиться безкоштовний музей техніки, машин і агрегатів ДФДК, зоокуточок та ботанічний сад.

Як дістатися

Автотранспортом по трасі Р 19 від Донецька у південному напрямку, після населеного пункту Оленівка по трасі Т 05 09.

Громадським транспортом до Донецька, а потім маршрутним таксі з Південного автовокзалу.

Вікторія Шовчко

Переглянути розташування Дитяча залізниця у Докучаєвську на мапі

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram