Крісло виконання бажань в Бердянську

Історія

Курортне місто на теплому узбережжі. Море, чайки, теплий пісок … Але є в Бердянську на Приморській площі місце, де завжди панує тінь незвіданого. Тут втілюються в життя заповітні бажання і не раніше чи пізніше ніж через вісімдесят днів.

Бердянське Крісло виконання бажань Крісло виконання бажань в Бердянську

Знайти це місце було складно. Можна було кружляти годинами уздовж площі, але так і не ступити на заповітний камінь бруківки. Але це лише до моменту, коли міська адміністрація не прийняла рішення про встановлення у заповітному місці гранітного Крісла матеріалізації та виконання бажань. З того часу ця пам’ятка стала туристичною Меккою міста.

Однак початковому матеріальному втіленню всесильного повелителя доль довелося недовго прослужити роду людському – хтось недбайливий з його числа розгромив його, залишивши лише купу кам’яних уламків.

До відродження пам’ятки Бердянська влада поставилася з усією серйозністю, замовивши масивний кований аналог знищеного Крісла виконання бажань в ковальській майстерні “Місто майстрів”. Замовлення довелося виконувати в поспіху, адже до передбачуваного урочистого відкриття оновленого пам’ятника, приуроченого до старту нового курортного сезону, залишилися лічені дні.

І ось в перший день літа о п’ятій ранку роботу над проектом було завершено, а вже о десятій – відбулося урочисте його відкриття з непридатний перерізанням червоної стрічки та захопленими подихами. З тих самих пір ця пам’ятка і прикрашає Приморську площу Бердянська, залучаючи з кожним роком все більше і більше паломників, які готові нудиться в довгій черзі під палючими променями сонця, щоб хоч на секунду отримати надію на чудо.

Архітектура

Бердянське крісло на місці виконання бажань Крісло на місці виконання бажань в Бердянську

Перший проект по матеріальному втіленню місця виконання бажань являв собою гранітне крісло без підлокітників в давньоєгипетському стилі на невисокому квадратному постаменті, увінчане стилізованою короною. Його контур, який плавно згинався за принципом спадаючої тканини до низу, мав завершення у вигляді меандру (орнамент з ліній, що переломлюються під прямим кутом).

Нинішнє ж Крісло матеріалізації та виконання бажань, створене за спільним ескізом Віталія Белтадзе і Костянтина Дишканта, являє собою масивну ковану металеву конструкцію з черномраморним сидінням. Декоративний стиль його оформлення співзвучний зі староруськими мотивами: прості прямі форми, мінімальна декоративна обробка, завершення підлокітників у вигляді держави, втім як і напис, який дзеркально відображає древнє накреслення кирилицею.

Додаткова інформація

Місце розташування: Україна, Запорізька обл., м. Бердянськ, Приморська площа.

Як дістатися

Автотранспортом по трасі Е 58 (М 14) (Одеса – Миколаїв – Херсон – Нова Каховка – Мелітополь – Бердянськ – Маріуполь – Ростов-на-Дону) до повороту на Бердянськ, потім по Східному проспекту або Мелітопольському шосе, що переходить в пр. Азовський до повороту на вул. Грецька, яка в північній частині впирається в Приморську площу (площа пішохідна).

Громадським транспортом на маршрутних таксі або залізничною дорогою до Бердянська, а потім до Приморської площі, де й розташовано Крісло виконання бажань.

Вікторія Шовчко

Переглянути розташування Крісло виконання бажань на мапі

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram