Костел святої Анни в Барі

Вся велич католицької віри застигла на піках готичних шпилів в самому серці старого міста, що пів-тисячоліття надихала та оберігала в різних іпостасях громаду від тимчасових примх долі та підступності правителів.

Білий лебідь храмової архітектури, як символ чистоти духовної та помислів в актуальній вишуканості, над якою не владний час.

Читати далі »

Реальне училище в Барі

Світоч неординарних знань, одні з яких несли світло та добро, а інші – смерть та руйнування душ, щоб потім десятиліттями спокутувати свою провини перед суспільством, вдягнувшись в шати добропорядного благородства.

Альма-матер, яка заклала підвалини для народження великого науковця-творця, який назавжди вписав її ім’я разом із своїм на сторінки української історії через переосмислення фізичної хімії як складової неосяжного всесвіту.

Читати далі »

Єзуїтський кляштор в Барі

Архітектурна вишуканість застигла мурованим пам’ятником вічності на мальовничому березі ставу, як згадка про минуле та напуття для майбутніх поколінь про швидкоплинність буття в покірності могутньому Часу.

Стародавній символ католицького аскетизму у вічній любові та творенні, який встояв попри зникнення тих, для кого він був вимурований, і повернувся під крило віри, пройшовши крізь сім десятиліть очищення атеїстичних гонінь.

Читати далі »

Будинок Коцюбинського в Барі

Історична реліквія на межі існування, яка безголосо благає про допомогу в майже в примарній надії на порятунок від холодних сердець можновладців під зрадницький дзвін монети від церкви московських окупантів.

Той, хто власнооч споглядав перши спроби пера великого таланту української землі, який незламним криголамом йшов крізь терени заборон окупаційної московської влади, щоб назавжди лишитися в умах і душах справжніх патріотів.

Читати далі »

Василіанська школа в Барі

Споруда, яка за кілька століть свого існування побувала у багатьох амплуа світоча знань, але позиція на шляху творення та добра для неї весь цей час лишалася непохитною та дороговказівною.

Перлина в класичному стилі, в стінах якої перетнулися дороги віри та просвіти в мирній злагоді на користь майбутнього міста на березі Рову.

Читати далі »

Барський замок

Печальні сліди того, що колись було могутньою фортецею під стінами якої билися сильні світу цього і вирішувалися долі країн Європи.

Багата історія, майже скрита прахом минулих століть, від якої лишилися лише пожовклі сторінки літописних документів та напівправда, напіввигадка в чисельних місцевих легендах, які бережно передаються з покоління в покоління, на шляху набуваючи все нових, більш фантастичних рис.

Читати далі »

Собор Успіння Богородиці в Барі

Древня православна святиня на століттями намоленому місці, що змогла вижити в найгірші часи радянської атеїстичної окупації, як наочний доказ тріумфу вічної віри над примхами тимчасових земних правителів.

Витончена королівська перлина храмового зодчества, в якій під рукою генія поєдналися бароко та рококо, щоб прикрасити маленьке містечко з великою історією винницької глибинки.

Читати далі »