П’ятничанський парк

Залишки колишньої пишної зеленої краси гідної королів та імператриць, скореної безжальною рукою природи, яка не любить людського втручання в свої володіння і наполегливо стирає всі його сліди крок за кроком.

Куточок тиші і спокою серед гомону та божевілля сучасного життя, в якому так замало місця для відпочинку та лагоди у мирі із всесвітом та самим собою.

Читати далі »

Палацевий комплекс в П'ятничанах

Фамільний комплекс з кам’яним серцем палацу-фортеці серед шепіту зеленої розкоші колись прекрасного парку під кришталеві відблиски легкої брижі ставу.

Пам’ятник архітектури, поставлений на благо служіння вінницькому суспільству, що зберегло йому життя за байдужості окупаційної радянської влади та не дало зникнути історії маленького селища написану на його стінах невидимими чорнилами.

Читати далі »

Музей-садиба Пирогова у Вінниці

Місце зародження найгуманнішої сфери сучасного такого жорстокого та непередбачуваного суспільства, як вічний пам’ятник одній людині з великим серцем.

Затишна давня садиба на півдні сучасного метушливого міста, де здається, що час зупинився в прекрасну епоху творення та добра і не було всіх тих жахіть ХХ століття, через які пройшла Україна, щоб отримати свою незалежність.

Читати далі »

Монастир Братів Менших Капуцинів у Вінниці

Гостроконечний капюшон, груба мотузка та борода. Їх місія – нести добро і світло. Храм їх – притулок для найбідніших і знедолених. Саме таким створювався католицький орден капуцинів сімсот років тому.

А храм їх у Вінниці і зараз, пройшовши через всі труднощі лихоліть, крізь гоніння і атеїзм свято несе свої заповіді на хресті віри, надії і любові.

Читати далі »

Будівля колишнього готелю "Савой" у Вінниці

Готель “Савой” – розкіш і вишуканість у ненав‘язливому антуражі оксамиту крісел і парчі завіс, кришталевого блиску люстр і білизни мармуру статуй тисячу разів відображених у сяйві венеціанського дзеркала в ажурною рамі… Але це в минулому.

Залишилася лише барокова вишуканість зовнішніх фасадів у біло-блакитному муарі, та пам‘ять про минулу велич, відображена в сумних очах янголів.

Читати далі »

Водонапірна вежа (каланча) у Вінниці

Серце Вінниці з червоної цегли, яка живила цілющою вологою перший водоводи-артерії Вінниці. Нехай зараз це лише символ міста, але прекрасний і могутній, якщо зміг приборкати одну з двох наймогутніших стихій землі.

Читати далі »