Музей-садиба Пирогова у Вінниці

Місце зародження найгуманнішої сфери сучасного такого жорстокого та непередбачуваного суспільства, як вічний пам’ятник одній людині з великим серцем.

Затишна давня садиба на півдні сучасного метушливого міста, де здається, що час зупинився в прекрасну епоху творення та добра і не було всіх тих жахіть ХХ століття, через які пройшла Україна, щоб отримати свою незалежність.

Читати далі »

Монастир Братів Менших Капуцинів у Вінниці

Гостроконечний капюшон, груба мотузка та борода. Їх місія – нести добро і світло. Храм їх – притулок для найбідніших і знедолених. Саме таким створювався католицький орден капуцинів сімсот років тому.

А храм їх у Вінниці і зараз, пройшовши через всі труднощі лихоліть, крізь гоніння і атеїзм свято несе свої заповіді на хресті віри, надії і любові.

Читати далі »

Будівля колишнього готелю "Савой" у Вінниці

Готель “Савой” – розкіш і вишуканість у ненав‘язливому антуражі оксамиту крісел і парчі завіс, кришталевого блиску люстр і білизни мармуру статуй тисячу разів відображених у сяйві венеціанського дзеркала в ажурною рамі… Але це в минулому.

Залишилася лише барокова вишуканість зовнішніх фасадів у біло-блакитному муарі, та пам‘ять про минулу велич, відображена в сумних очах янголів.

Читати далі »

Водонапірна вежа (каланча) у Вінниці

Серце Вінниці з червоної цегли, яка живила цілющою вологою перший водоводи-артерії Вінниці. Нехай зараз це лише символ міста, але прекрасний і могутній, якщо зміг приборкати одну з двох наймогутніших стихій землі.

Читати далі »