Костел Іоанна Хрестителя в Хмільнику

Витончена маленька католицька святиня, стіни якої є надійними зберігачами чотирьохсотрічної історії міста з її злітами та падіннями на острові під захистом швидкоплинних вод українських річок.

Барокова розкіш підкреслена легкими мазками сучасного ремонту, які тільки розкривають всю глибину прекрасного задуму невідомого архітектора.

Читати далі »

Палац Ксідо в Хмільнику

Дволикий Янус вінницької землі, за суровими кам’яними обладунками якого ховається тендітна ренесансна душа виплекана століттями кохання, загартована століттями битв.

Архітектурна екзотика у всій неповторності її рис, яка вже більше століття зачаровує своєю таємничою красою, в якій є місце всім архітектурним стилям з гармонійного поєднання яких з’являється диво творіння.

Читати далі »

Церква Різдва Богородиці Хмільнику

Двісті років православ’я Хмельніка зосереджені в кам’яних стінах невеличкого храму, який пройшов разом з Україною крізь пекло атеїстичної радянської окупації та дві світових війни, щоб зберегти крупиці духовності в серці міста.

Невеличка витончена святиня, яка з волі долі перетворилася на собор в одному з наймальовничіший куточків Вінничини з давньою славною історією.

Читати далі »

Палацевий міст в Хмільнику

Одна з унікальних родзинок палацево-паркового комплексу, як грандіозного задуму великого митця, який так і не був втілений до кінця похований під руїнами імперських амбіцій чергового керівника від Московії.

Дух Середньовіччя закарбований в величних арках на масивних пілонах серед неспішних вод Південного Бугу, як символ умиротворення та вічности тисячоліть української землі.

Читати далі »