Фортеця в Дубно

Потужні мури як гарантія миру і процвітання дубенських земель, що століттями забезпечували захист інтересів громадянського суспільства стародавнього міста серед неспокійних хвиль східноєвропейської політики і навали східних варварів.

Розкішний дар на вівтар бога торгівлі Гермеса, помахом руки якого дарується зліт до вершин багатства і могутності чи падіння в пучину животіння на задвірках життя.

Читати далі »

Синагога Дубно

Іудейська святиня в самому серці княжого міста, яка процвітала п’ять століть і водночас була знищена рукою не милосердного атеїзму.

Головний оберіг і надія тих, хто стояв біля витоків процвітання і багатства міста на Ікві, а їх нащадків поховали безпринципність і безпрецедентна жорстокість двох тиранів, які на догоду власним амбіціям знищили півсвіту.

Читати далі »

Монастир кармеліток в Дубно

Щедрий дар господарів міста його католицькій громаді, який пройшов разом зі своєю паствою шлях трьох непростих століть життя на стику інтересів сходу і заходу.

Його історія – суть вічного запеклого протистояння різних конфесій однієї церкви, який усіяний людськими життями і душам у вічній боротьбі за світоч істинної віри.

Читати далі »

Будинок контрактів в Дубно

Символ тієї далекої епохи, коли місто було процвітаючим центром торгівлі і за місяць приймало гостей з усього світу, кількість яких у п’ять разів перевищувало його чисельність.

Розкіш і багатство під крилом магнатського роду над яким були не владні ні час, ні обставини, ні цілі держави.

Читати далі »

Костел Яна Непомуки в Дубно

Світоч католицької віри міста, який народився наче птах-Фенікс з пороху століть по волі і вірі людської.

Сонце Дубенської землі, що століттями притягує таких же світлих і відкритих людей, щоб спільними зусиллями написати неповторну, самобутню історію міста з яскравими прикладами самопожертви і мужності під заступництвом небес.

Читати далі »

Луцька брама в Дубно

Стародавні врата до серця дубенської землі, які століттями опромінювали шлях для добрих справ і ставали непереборною перешкодою на шляху ворога.

Потужні стіни, суворий лик як личить справжньому воїну і витончена корона як показник зміни статусу, коли бойові обладунки були поставлені в шафу часу.

Читати далі »

Іллінська церква Дубно

Дерев’яна хранителька православних традицій по волі своїх парафіян перетворена на перлину кам’яного зодчества.

Надійна опора вірян, яка допомогла пронести їм в серце віру во Христа через століття війн, атеїзму і гонінь, щоб на зорі третього тисячоліття стати вінцем центру княжого міста.

Читати далі »

Річка Іква

Блакитна стрічка у волоссі танцівниці-природи легкою, що ходою марить над просторами волинської землі в витонченому вальсі часу.

Та, чиї хвилі уносили печалі і радості людства тисячоліттями, залишаючи чистий аркуш нового дня задля нових звершень і перемог.

Читати далі »

Бернардинський монастир в Дубно

Дар польських князів католицької церковному ордену обсервантів в ім’я Миру і Добра, який прослужив півжиття в якості головної православної святині міста в долині Ікви.

Міцні стіни як гарантія захисту і життя серед бурі егоцентричних мотивів і сподівань великих європейських просторів.

Читати далі »

Пам'ятник Шевченку в Дубно

Один з найкрасивіших пам’ятників Кобзарю, де в камені застигла душа українського народу омита сльозами матерів, викувана руками батьків і захищена в бою вірними їх синами. Прекрасна, самобутня, чиста.

Якір і оберіг дубенської землі, навколо якого твориться нова історія України, щоб завтра на горизонті знову зійшло сонце і подарувало надію майбутнім поколінням.

Читати далі »