Острозький замок

Його стіни – колись єдина запорука порятунку місцевих жителів у вихорі нещадних воєн, а нині – безмовне нагадування про колишню славу і велич Волинської землі, похованих десь поміж пожовклих сторінок її величності Історії.

Обладунки давно втомленого від війни лицаря, погляд на які ятрить минулі рани і не дає забути всіх ворогів, під якою б маскою вони зараз не ховалися.

Читати далі »

Монастир капуцинів в Острозі

Великий творець острозької землі, який століттями намагався привнести в це непередбачене та жорстоке життя острівець миру, спокою і добра.

Обитель духу перетворена на обитель знань з тим щоб на землі стало трохи більше мислителів.

Читати далі »

Острозька синагога

Один з найстаріших іудейських храмів Східної Європи з бурхливим життям, де були моменти найвищого розквіту в променях багатства і слави та животіння на узбіччі історії в лахмітті колишньої величі.

Покинута своїми творцями улюблениця синів Ізраїлевих, як символ сумної долі гнаного в усі часи народу.

Читати далі »

Татарська вежа Острога

Втомлений воїн, що сів на узбіччя історії після століть вірної служби на славу і мир рідного міста на березі Вілії.

Віха на дорозі життя між минулим і майбутнім, що загубилося в міській суєті сьогодення.

Читати далі »

Свято-Миколаївська каплиця в Острозі

Давня легенда православного Острога, про яку залишилися лише спогади та маленька каплиця як оберіг святого місця.

Колись один з найбагатших і привілейованих міських храмів, що княжими молитвами чотири століття існував в благості та млості і вмить розчинився в димній повітрі згарища.

Читати далі »

Острозька академія

Дороговказівна зірка, яка яскраво спалахнувши на небосхилі згасла разом зі своїм творцем, але світло її ось уже кілька століть яскраво висвітлює шлях української просвіти.

Обитель прогресивної думки і незламної волі в оточенні одвічних претензій влади та релігії, що не вистояла в той битві, але перемогла в вічності, знову надихаючи серця творців через чотири століття.

Читати далі »

Костел Успіння Діви Марії в Острозі

Православ’я і католицизм під одним дахом як завжди на ножах в боротьбі за підкорення сердець та умів волинян в усі часи, при всіх режимах нескінченного маятника історії.

Величний латинський хрест, в надрах якого досі живе та перша скромна церковця народжена одним найяскравіших представників православного Острога.

Читати далі »

Пам'ятник князям Острозьким

Майже рівні князю і королю з безмежною владою на власних землях. Православні в католицькій країні. Багато хто зламалися б при таких вихідних поставлених життям умовах, але не вони.

Доблесть, знання, православ’я – три догми, які утримували рід на земної тверді і знищили його після зради нащадків істині прадідів.

Читати далі »

Луцька вежа в Острозі

Півтисячоліття на сторожі інтересів рідної землі, щоб не означало це слово в різні історичні етапи, які перетворили її доблесного воїна в сивочолого творця з розкішною бібліотекою.

Врата в той світ, де не було місця українській свободі, але її культура, мова і традиції жили за підтримки народу від сильних світу цього до останнього селянина.

Читати далі »

Богоявленський собор Острогу

Чи-то каплиця, чи-то собор, живий чи мертвий – його доля вимірювалася неспішними двохсотлітніми кроками і перейшла на біг в ХХ столітті.

Маленький збережений небесами шматочок святої волинської землі народжений на світ та загублених різними поколіннями однієї родини, які не ставлять пам’ять предків а ні в гріш.

Читати далі »