Церква Різдва Іоанна Хрестителя в Яремче

Юна християнська перлина в самому серці туристичної Мекки Карпат народжена на світанку третього тисячоліття серед пухкого смарагдової ковдри смерек під заколесуючий спів кришталевих вод швидконогого Пруту.

Золоті куполи, що жадібно ловлять кожен сонячний промінчик такого мінливого гірського сонця, вселяючи надію в душі своїх відданих парафіян попри всі буремні вітри часу.

Читати далі »

Церква святого Василя в Яблуниці

Нова дерев’яна красуня із золотими куполами дбайливо заколисана в теплих обіймах карпатських смерек заради спокою та злагоди місцевої релігійної громади.

Останній поцілунок другого тисячоліття яблунівській землі, створений руками та натхненням її вірян, як приклад толерантності християнської віри та міці місцевої спільноти, що іде за заповітом Євангеліє шляхом добра.

Читати далі »

Церква пророка Іллі в Яблуниці

Нащадок славетних християнських традицій невеличкого селища в самій глибинці Карпатських гір, який вже друге століття надихає своїх вірян на життя попри всі випробування долі, які Небеса посилають Україні вже котре століття поспіль.

Той, хто пережив купу перероджень задля розповсюдження слова Божого українською землею і змінив своє посвячення, щоб переломити привернути прихильність долі хоч б в третьому тисячолітті.

Читати далі »

Церква Архістратига Михаїла в Цуцилові

Сучасне перевтілення стародавніх уніатських цуцилівських традицій, які пережили в своєму крихкому стані дві світових війни та терор московських атеїстів, щоб передати іскру Божу наступним поколінням.

Велична сила натхненної віри, закарбована в кожній цеглині духовного центру селища, створена руками місцевої громади та за фінансової підтримки її відданих членів.

Читати далі »

Миколаївська церква в Стримбі

Дерев’яна перлина Прикарпаття з історією за щільною фіранкою часу, яку роками намагалися хоч трошки привідкрити для публіки віддані науковці, але так і не змогли перемогти небуття.

Птах-фенікс Стримби, нові крила якому кожного разу надають сила віри та щедрість души його парафіян, що століттями протистоять невблаганному Часу з його нищівними поривами гніву.

Читати далі »

Собор Благовіщення Діви Марії в Надвірній

Головна святиня надвірнянських греко-католиків, збудована самими ними власноруч та за власний кошт для себе і своїх нащадків во славу Небес.

Величний мурований пам’ятних сили справжньої віри довжиною в пів століття, яка змогла пережити найстрашнішу війну в новітній історії та войовничий атеїзм з його заборонами та переслідуваннями, щоб стати центром духовного відродження української громади на світанку третього тисячоліття.

Читати далі »

Церква Воздвиження Чесного Хреста в Надвірній

Старовинна дерев’яна реліквія прикарпатської землі, яка століттями берегла її від зазіхань ворогів з усіх боків світу силою людської молитви і віри більше ніж крихкістю своїх стін, часом ховаючись під іншим ім’ям, але завжди постаючи з праху віків.

Шедевр дерев’яної храмової архітектури України, який став взірцем для багатьох послідовників протягом століть і улюбленим об’єктом досліджень сучасних науковців.

Читати далі »

Костел в Надвірній

Мурований фенікс католицької души Надвірної, який чотири століття стоїть на сторожі інтересів громади, переживши багаторазове переродження в іншій личині під іншим ім’ям, але з непохитною вірою в християнські цінності.

Вічна краса стриманого оборонного бароко, яке в храмовій архітектурі перетворюється на гордовиту одухотворену стать, яку не змогли стерти всі перебудови і утиски чотирьох століть.

Читати далі »

Монастир служебниць в Надвірній

Віковий хранитель українських культурно-духовних традицій, завдяки якому країна не загубила своєї національної автентичності крізь всі випробування лихоліть ХХ століття та намагання країн-окупантів стерти пам’ять про велике минуле Русі-України.

Витончена перлина храмового зодчества, яка більше схожа на розкішний палац, а ніж на охоронця святих обітниць. В її ж стінах започатковувався новий образ взаємовідносин церква-пересічна людина, що станом на початок ХХ століття було справжньою новацією.

Читати далі »

Нова церква Різдва Богородиці Ворохти

Духовна спадкоємиця канонічного шедевру гуцульського храмового зодчества, яка допомогла зберегти крізь важкі часи атеїстичного радянського терору іскру Божої віри в серцях загубленої серед карпатських лісів парафії.

Нарядна, наче щойно побудована, дерев’яна святиня, в золотих куполах якої милується українське гірське сонечко та зірки чепуряться перед оглядинами у місяця, так близько вони до небес.

Читати далі »