Чернівецький цісарський і королівський університет

Часточка великого, яка назавжди вписала ім’я буковинської столиці в історію, як прогресивного культурно-освітнього осередку Східної Європи.

Скромна точка відліку великої історії, одягнена в класичні шати, що ховають величезний скарб надбання світової науково-просвітницької думки по крихтах збираний людством з усіх куточків земної кулі, щоб подарувати майбутнім поколінням мудрість творення, користь пізнання та доброту вчинків.

Читати далі »

Будинок бургомістра Кохановського в Чернівцях

Опосередкований учасник упродовж сорока років усіх надважливих для майбутньої долі Чернівців подій, рішень, коливань.., який разом зі своїм власником став автором європейського вбрання міста, яке не втратило актуальності своєї краси крізь усі випробування непростого сторіччя двох світових воєн, змін підданства, окупацій.

Витонченість класики у всій досконалості її виважених деталей, кожна з яких — маленький шедевр, а поєднання перетворює архітектурну пересічність на унікальний діамант назавжди вписавший ім’я свого творця на сторінки історичних фоліантів.

Читати далі »

Кримінальний суд і в'язниця в Чернівцях

Рукотворний пам’ятник тій, що вже два з половиною століття своїм безпристрасним мечем творить правосудді, караючи та милуючи з пов’язкою на очах, заради миру та злагоди на буковинській землі.

Класична вишуканість, як символ перфекціонізму минулого, де кожній деталі архітектурного обличчя міста приділялась належна увага без знижок на тягар виконуваних часом важких, часом милосердних обов’язків.

Читати далі »

Друга німецька гімназія в Чернівцях

Народжений потужною силою української національної ідеї, яку не змогли спинити ані заколискуючий час, ані всі нормативно-правові перепони тимчасових-урядів чужинців, що довгі століття панували на українській землі.

Чітка недвозначність неокласики, як візуальне відбиття всієї набутої тисячоліттями шляхетності римської імперії мінімальністю зовнішніх проявів та виваженістю кожного елемента.

Читати далі »

Готель “Чорний орел” в Чернівцях

Серце всіх світів довоєнного чернівецького бомонду, що півтора століття задавало неофіційний темп життя всій буковинській землі, відбиваючись променями свого блиску на вічних літературних сторінках та мінливих сенсацій періодики.

Велична архітектурна красуня, в презентабельних рисах якої і не вгадаєш той одноповерховий заїжджий двір, з якого виринув прекрасний рожево-білий за свою надзвичайну вдачу закарбований в літах.

Читати далі »

Галицький банк в Чернівцях

Скромний фасад як ідеальна форма для установи з дуже великими грошима, що більше трьох десятиліть в тому числі забезпечувала процвітання та перетворення буковинської столиці на справжню архітектурну корону Прикарпаття.

Нестаріюча класика, вся вишуканість якої зосереджена в легких ненав’язливих мазках руки митця, які лиши підкреслюють загальну легкість образу без візуального перевантаження деталями.

Читати далі »

Готель "Гуцул" в Чернівцях

Гідний спадкоємець часу, який через два століття ледь не єдиним відтворив стародавні традиції готельєрного сервісу на центральній площі буковинської столиці, яка колись славилась своєю гостинністю «на будь-який гаманець».

Нестаріюча класика, під шляхетно-стриманими шатами якої століттями кипіла сповнене гарячих пристрастей життя багатьох поколінь, як сублімація історії цілого регіону з його радощами та прикростями.

Читати далі »

Будинок з Гебою в Чернівцях

Нестаріюча класика застигла величним лебедем одній з роз найзнаменитішої вулиці буковинської столиця нагадуванням про ті щасливі часи, коли світ і українці ще не знали, що в недалекому майбутньому їм доведеться пройти через три криваві війни, де винуватець буде один і той самий, кривава Московія.

Історія цілого міста написана невидимими чорнилами на стінах архітектурної перлини під диктовку богині молодості, весни та чистоти, чарівниці-Геби.

Читати далі »

Чернівецький Поштамт

Символ старовинних традицій розповсюдження інформації та єднання, які передавалися з покоління в покоління, не дивлячись на зміни підданства та самого архітектурного лику міста, якому долею було призначено стати буковинською столицею.

Адміністративна велич в затишному куточку старого міста, яка без метушні та поспіху ось вже третє століття вправно виконує свої обов’язки, щоб місто не загубилося у вирії історичних подій, а його жителі не загубили пульс всесвіту.

Читати далі »

Єврейський народний дім в Чернівцях

Розкіш та вишуканість царства тендітних муз та поважних державних мужів в найзатишнішому куточку буковинської столиці, де ще в умовному «вчора» кипіло развеселе ринкове життя з його метушнею, галасом, багатолюдністю.

Архітектурний шедевр в стилі ампир як матеріальне уособлення заможності і впливовості єврейської громади в місті австрійських часів, а разом з тим – символ її відродження разом з українськими Чернівцями.

Читати далі »