Промислова школа Чернівців

Світоч знань епохи найбільшого розквіту буковинської столиці, як мовчазний пам’ятник часів прекрасної імперії творення та прогресу, що щезла в буремних потоках часу лишивши по собі на згадку лише розкіш архітектурної спадщини.

Один з таких не схожих один на одного шедеврів місцевого майстра, що увічнив його ім’я крізь століття у витончених класичних лініях величного храму служіння високим цілям науки та знань ось вже друге століття.

Читати далі »

Костел Серця Ісуса в Чернівцях

Старий та мудрий не за сутністю, а по духу чернечого ордену, для якого був побудований з використанням сучасних технологій і матеріалів майже новітнього часу, але в дусі, від якої сам факт появи відстояв на віки і віки.

Нетлінна краса готичної витонченості з середньовічною патиною аскетизму, яка спонукає прокидатися голос предків в омріяних спогадах, яких не було, та уявних реаліях, які відбувалися не з тобою.

Читати далі »

Прибутковий будинок по Кобилянській №4

Скромний свідок народження новітнього міста, яке в своїх розкішно-мережаних шатах стало справжньою короною Буковини, щоб надихати та полонити душі митців та простих смертних чарівністю переплетіння минулого і майбутнього.

Сумлінний служник бога комерції Гермесу в розкішному мармуровому імперському вбранні чи пересічній незграбності радянського несмаку, щоб дарувати душі і тілу ковточок насолоди і щастя, перетворюючи на мить життя на омріяну казку серед сірості щоденного буття.

Читати далі »

Палац юстиції в Чернівцях

Віденська сецесія у всій витонченості своєї краси, за аристократичними шатами якої ховається сталеве серце справедливості буковинської Феміди; не дивлячись на змін офіційного статусу будівлі незримими крилами ось вже друге століття оберігає край від беззаконня та безправ’я.

Палац, навколо якого вирує життя сучасного мегаполісу, як один з найцінніших скарбів минулого імперії, що розчинилася без сліду в мареві гарматних залпів розпочатої Москвою та Берліном Першої світової війни.

Читати далі »

Готель "Три корони" в Чернівцях

Той, хто йде поруч з Чернівцями всю їхню новітню історію, як один з чисельних наріжних каменів фундаменту існування буковинської столиці, яка полонить серце своєю вишуканою красою назавжди.

Блакитна намистина розкішних кризів епіцентру буковинської землі, яка приміряла на себе чимало ролей, але так і лишилася вірною служінню суспільству у всіх іпостасях, як запоруки існування майбутнього.

Читати далі »

Чернівецька ратуша

Величний лебідь з гордо піднятою головою, який ось вже котре століття оберігає своїми незримими крилами красуню-Буковину у підніжжя величних Карпат.

Вінець творіння пізнього класицизму, як досконалість поєднання виважених деталей в унітарний архітектурний простір із упізнаними рисами, не дивлячись на стандартність основного планування для споруд такого типу.

Читати далі »

Буковинська торгово-промислова палата

Велична споруда як уособлення високої місії на неї покладеної від моменту спорудження і до сьогодні, хоч і зі зміною спеціалізації від служіння богу комерції на просвітницьку місію, що рятує життя.

Одна з домінант наймальовничішої чернівецької площі, як символ цілої епохи економічного розквіту та благоденства закінченої вмить однім пострілом, що поклав початок смертоносній битві.

Читати далі »

Прибутковий будинок по Кобилянській 8 Чернівців

Один з багатьох, він по-своєму унікальний загадковістю своєї історії, в якій напівнатяків більше, ніж фактів, а імена і зовсім відсутні, що перетворює його в напівпримару адже історія – це і є персоналія архітектурна чи людська.

А сам півторастолітній красень не зважаючи на це і зараз, на зорі третього тисячоліття, виблискує променями впевненості стриманої гідності та лиску, чаруючи пересічних та гостей буковинської столиці.

Читати далі »

Кафе "Європа" в Чернівцях

Один з найрозкішніших закладів дозвілля буковинського краю за Австро-Угорщини, який не тільки зміг пронести свою високу місію крізь час, а й не втратив своє реноме, попри всі намагання людини розчинити його в сірій буденності пересічності.

Архітектурна вишуканість моменту, яку рука майстра змогла зловити та приборкати, щоб назавжди залишити для нащадків в кам’яних шатах одного об’єкту.

Читати далі »

Вірменська церква в Чернівцях

Довгоочікувана виплекана тисячами перлина сакрального зодчества, на яку громада великої Австро-Угорської імперії збирала по крихтах, щоби вірменське серце буковинської столиці не припинило своє биття.

Птах-фенікс, якому після десятиліть забуття вистачило сил відродився в колишньому вигляді, стряхнувши радянський морок з кінчиків пір’їв своїх незримих крил, щоб стати одним з символів нової генерації духовності та просвіти.

Читати далі »