Пам'ятник Шевченко в Підгірцях

Гнаний можновладцями, ув’язний ними в клітку, не раз битий за свою Україну, але від того не більш тихий голос рідної землі.

Творіння багатовікової культури предків і творець її майбутнього, на мові якого буде говорити український народ в третьому тисячолітті.

Читати далі »

Гетьманський заїзд в Підгірцях

Притулок не для перших осіб в затишному куточку зеленого парку, який пам’ятає шум веселих пиятик, суєту челяді і тишу дотику музи.

Сторонній спостерігач бурхливого життя польських еліт великий в своєму мовчанні і приземлений по суті свого створення.

Читати далі »

Підгорецький парк

Смарагдова тінь архітектурної перлини не меншь цінна ніж палац гідний королів.

Живий свідок чотирьохсотрічної історії Підгірців з війнами, революціями, зміною правлячих режимів, злетами і падіннями імперій, коли доля не тримтячою рукою ставила на карту долі і життя його мешканців.

Читати далі »

Костел Воздвиження та святого Йосипа в Підгірцях

Чудова ротонда в оточенні святих як вінець палацово-паркового комплексу епохи барокко, коли антична краса знову вступила у свої права.

Величний храм серед мовчазних пам’ятників давно минулих життів як торжество пам’яті над забуттям.

Читати далі »

Підгорецька фортеця

Витончена у своїй величі й велична у своєї витонченісті перлина Галичини зачаровує кожного, хто побачив її, і манить відвідати приїхати до неї ще і ще раз. У ній усе чудово: і беззахисність перед часом, підкреслена незавершеністю реконструкції, і герби та пам’ятні дати на фасадах, що зберігають вірність своїм колишнім власникам.

Читати далі »