Залишки найстарішого інфраструктурного об’єкту Яремче, про які майже не зустрічається інформація в туристичних путівниках та інтерактивних мапах, хоча фактично він знаходиться в самому серці міста і кожного дня повз нього проходять-проїздять тисячі місцевих та туристів.
Те що з споруджувалося на віки з місцевого матеріалу під наглядом досвідчених інженерів, щоб пережити дві світових війни та п’ять разів змінити свій паспорт, вгамувавшись з поверненням свого давнього синього з золотим тризубом.
Юна християнська перлина в самому серці туристичної Мекки Карпат народжена на світанку третього тисячоліття серед пухкого смарагдової ковдри смерек під заколесуючий спів кришталевих вод швидконогого Пруту.
Золоті куполи, що жадібно ловлять кожен сонячний промінчик такого мінливого гірського сонця, вселяючи надію в душі своїх відданих парафіян попри всі буремні вітри часу.
Наочний приклад чудового симбіозу плідної праці людини і природи задля оновлення гармонії всесвіту через подолання руйнівних наслідків тотального господарювання заради власної кишені без урахування майбутнього своїх дітей.
Невеличкий шматочок багатства карпатського світу зосереджений на північній околиці жвавого туристичного містечка у вишуканому вбранні дерев’яного різьблення, що являється перед очі здивованої публіки зовсім поруч – лише руку простягни.
Крихкий матеріальний уламок прадавньої історії Прикарпаття загублений серед м’яких зелених хвиль гірської карпатської хвої над буремним водоспадом швидконогої річки.
Яскраві барви вишиванок і ляльок-мотанок, запаморичлава какофонія запахів фруктового вина і меду, м’який дотик вовни, льону, шкіри, швидка карпатська говірка-спів… від них кружляє голову, переносячи подалі від сучасності до українських казок, де є тільки вічне добро та чарівниця-природа.
Вся велетенська туга та біль українського народу за своїми синами і доньками, які віддали своє молоде життя за волю і незалежність батьківської землі у боротьбі з німецько-московськими окупантами рукою майстра закарбований в камені.
Заклик до генетичної пам’яті українців, в якій надійно зберігається накопичена поколіннями пращурів інформація про всі підступні злочини та гноблення московських окупантів, які вже чотири століття намагаються знищити саме єство нації.
Одна з головних пам’яток чарівного містечка заколисаного зеленими хвилями карпатських смерек під співи вільних українських вітрів та кришталевим передзвоном стрімких річок, які полощуть подол її вишуканої сукні кольору маренго.
Оксамитові смужки намальовані на крутому західному схилі найвеличнішої в околицях гори геніальною витівницею-природою, як гармонійне тло для барвистого сучасного життя курортного містечка.
Кришталевий неспішний прозорий потік із солодкою, на відміну від солоного топоніму, водою, непередбачуваний і примхливий як характер тих, на честь кого йому дали ім’я, оповитий легендами та народною увагою, заколисканий співами вольних вітрів.
Тоненький голос карпатських гір, що дзюрчить чи рокоче залежно від настрою серед гущавини столітніх буків, як пісня про минуле і майбутнє у виборі сьогодення.
Стежка багатьох релігій і однієї віри, в якій немає місця миттєвим примхам людини, а є вічна краса і спокій всесвіту застиглі кам’яними велетнями серед струнких силуетів смерек.
Гордий символ нескореності української волі, як матеріальне втілення справжньої людської душі предків, що передається з покоління в покоління в кам’яних оберегах Карпатських гір.