Один з багатьох тисяч мальовничих карпатських куточків з дзюркотливим срібним голосом та затишними галявинами обабіч, які лікують душі, повертаючи до природних витоків існування всього сущого на землі та приводячи їх у гармонію із неосяжним всесвітом.
Чудовий взірець поєднання злагодженої роботи природи і людини, коли втручання останньої ледь-ледь помітно, але комфорт і умови від цього неоціненні для створення абсолютного ідеалу.
Артерія життя, яка перетворила колишній маленький присілок Дори на східно-европейську карпатську туристичну Мекку з розкішними віллами та розвиненою інфраструктурою, яка ось вже друге століття зберігає за собою цей ексклюзивний статус.
Невеличка станція, що так гармонійно вписується в оточуючий гірсько-лісовий ландшафт, маленьким акцентом привертаючи увагу акуратністю своїх форм, а також забезпечуючи невичерпність потоку відпочивальників як фактор життя самого містечка в живоносній олині Прута.
Одна з дерев’яних перлин в самому серці Карпат, як наочне нагадування про ті давні часи, коли Яремче тільки-но виборювала свою славу гірського курорту Східної Європи під прапором Австро-Угорської імперії.
Маленький храм серед доль і подій, які давно пішли в світ тіней, залишивши по собі невивчені уроки історії, за які і новітнє покоління українців платить життями своїх дітей.
Те, що починало своє існування, як вузькоспеціалізований заклад із ідеологічно перевіреним московськими окупантами матеріалом, а перетворився на справжнього зберігача стародавньої історії традицій та культури краю.
Краївка українських повстанців, як наочне втілення генетичного коду української нації у вічній боротьбі проти внутрішніх та зовнішніх ворогів заради великої свободи, попри катівні і смерть.
Залишки найстарішого інфраструктурного об’єкту Яремче, про які майже не зустрічається інформація в туристичних путівниках та інтерактивних мапах, хоча фактично він знаходиться в самому серці міста і кожного дня повз нього проходять-проїздять тисячі місцевих та туристів.
Те що з споруджувалося на віки з місцевого матеріалу під наглядом досвідчених інженерів, щоб пережити дві світових війни та п’ять разів змінити свій паспорт, вгамувавшись з поверненням свого давнього синього з золотим тризубом.
Юна християнська перлина в самому серці туристичної Мекки Карпат народжена на світанку третього тисячоліття серед пухкого смарагдової ковдри смерек під заколесуючий спів кришталевих вод швидконогого Пруту.
Золоті куполи, що жадібно ловлять кожен сонячний промінчик такого мінливого гірського сонця, вселяючи надію в душі своїх відданих парафіян попри всі буремні вітри часу.
Наочний приклад чудового симбіозу плідної праці людини і природи задля оновлення гармонії всесвіту через подолання руйнівних наслідків тотального господарювання заради власної кишені без урахування майбутнього своїх дітей.
Невеличкий шматочок багатства карпатського світу зосереджений на північній околиці жвавого туристичного містечка у вишуканому вбранні дерев’яного різьблення, що являється перед очі здивованої публіки зовсім поруч – лише руку простягни.
Крихкий матеріальний уламок прадавньої історії Прикарпаття загублений серед м’яких зелених хвиль гірської карпатської хвої над буремним водоспадом швидконогої річки.
Яскраві барви вишиванок і ляльок-мотанок, запаморичлава какофонія запахів фруктового вина і меду, м’який дотик вовни, льону, шкіри, швидка карпатська говірка-спів… від них кружляє голову, переносячи подалі від сучасності до українських казок, де є тільки вічне добро та чарівниця-природа.
Нова дерев’яна красуня із золотими куполами дбайливо заколисана в теплих обіймах карпатських смерек заради спокою та злагоди місцевої релігійної громади.
Останній поцілунок другого тисячоліття яблунівській землі, створений руками та натхненням її вірян, як приклад толерантності християнської віри та міці місцевої спільноти, що іде за заповітом Євангеліє шляхом добра.
Нащадок славетних християнських традицій невеличкого селища в самій глибинці Карпатських гір, який вже друге століття надихає своїх вірян на життя попри всі випробування долі, які Небеса посилають Україні вже котре століття поспіль.
Той, хто пережив купу перероджень задля розповсюдження слова Божого українською землею і змінив своє посвячення, щоб переломити привернути прихильність долі хоч б в третьому тисячолітті.