Краєзнавчий музей Чугуєва

Тритисячолітня історія причаїлася під скромно личиною звичайного будинку, що співає хвалебну оду Хроносу в знак подяки за збереження слідів минулого для наступних поколінь.

Пересічна маленька деталь міської архітектури, історія життя якої настільки звичайна, що залишилася непоміченою хроніками, але отримала свій лавровий вінок, коли на її поріг ступила нога часу, відображена в артефактах минувшини.

Читати далі »

Торгівельні ряди Чугуєва

Тут сторіччя вирувало справжнє життя, як індикатор благополуччя і процвітання міста на березі Сіверського Дінця під захистом Гермеса.

Мовчазний пам’ятник одному з найдавніших людських мирних занять під захистом кам’яних склепінь, в тихих галереях якого затихаючи відлунням часу звучить шум пристрастей прожитих поколінь.

Читати далі »

Вознесенський храм Люботина

Його літопис – це історія Люботина в мініатюрі з усіма її злетами і падіннями, вірою і зрадою, війнами і миром.

Храм як серце міста на Мерефі, що б’ється не дивлячись на всі столітні потуги східного сусіда назавжди зупинити пульс української національної самоідентифікації, якими б режимами він не переривався і скільки б справжніх житті не занапастив.

Читати далі »

Гиївська садиба Люботина

Привид гідної королівської крові колишньої величі нещадним часом розтерзаний і зганьблений, але все ще живий у своїй жалюгідній надії на воскресіння і милість небес.

Столітня історія зворушливої любові між дивним куточком Слобожанщини та його господарями в мить перекреслена озброєним плебсом в своєму несамовито споживчому угарі і звірячій жадобі крові.

Читати далі »

Гиївський парк в Люботині

Те, без чого немислимо гідне існування будь-якого палацового комплексу, що покликане підкреслити всі його принади і приховати недоліки надихаючи, розслабляючи, окриляючи.

Праці і фантазія декількох поколінь господарів, які породили на світ диво ландшафтного дизайну завдяки всім врахованим примхам чарівниці-природи і власним натхненням, результат яких був викинутий на смітник історії кривавими радами.

Читати далі »

Пам'ятник полеглим у Другій світовій війні в Люботині (Гієвка)

Братська могила тих, хто в 1943-ому віддав життя за свободу маленького селища під Харковом, щоб через десятиліття служить повчанням і прикладом справжнього патріотизму молодого покоління.

Скорботний пам’ятник воїнам за мир у війні розв’язаної їхньою країною як втілення гіркої пам’яті мільйонів жертв зіткнення особистих амбіцій двох божевільних тиранів, які поставили людство в приціл своєї зброї.

Читати далі »

Миколаївська церква в Гиївці (Люботин)

Двічі народжений із протистояння та інтриг в ім’я того, хто був його ідейним натхненником і не дожив до втілення своєї мрії в життя.

Багата і насичена подіями історія перших кроків по цій грішній землі і звичайна доля покинутого на розтерзання бездушному атеїзму улюбленого дітища.

Читати далі »

Успенський храм Солоницівки

Духовна спадкоємиця древньої святині, побудована в інший час, за сучасним проектом, освячена під новим ім’ям, але зі збереженою душею поколінь пращурів.

Давня передісторія довше, ніж сучасна історія, як буває у справжніх святинь після сімдесяти років правління нещадного атеїзму на християнській землі.

Читати далі »

Пам'ятник загиблим у Другій світовій війні у Вільшанах

Остання земна данина пам’яті яку живі можуть віддати загиблим за ще один крок по землі, ще один ковток ранкової роси, ще один промінь побачений крізь зелень листя.

Гіркі сліди однієї з найбільших катастроф, які Європа переживала за свою історію, і її не вивчений урок, котрий досі продовжує звучати луною над українськими степами.

Читати далі »

Земельний банк у Вільшанах

Велична еклектика на одній з сільських вулиць як доказ неординарності і багатогранності української історії, пам’ятники якої самобутні і неповторні заховані в найпотаємніших куточках країни.

Маленький замок на слобожанської землі, якому ледь виповнилося сто років, але разом з рідною землею довелося пережити весь жах і біль двох кровопролитних світових воєн і вийти з їх жерла неушкодженим.

Читати далі »