Музей якорів

Історія

Севастопольський Музей якорів на Історичному бульварі Музей якорів Севастополя

Порт, створений рукою самої природи. Тут рік за роком приставали до берегів кораблі флотів великих імперій і процвітаючих держав, багато з яких давно канули у вічності. Лише пам‘ять про їх битви і торгівлю, перемоги і поразки ще жива завдяки німим свідкам тих далеких подій, яких час від часу віддає Севастопольська бухта – корабельним якорям. Кам‘яні й залізні, круглі і квадратні їх форма і матеріал набували з кожним століттям своє індивідуальне поєднання в залежності від призначення.

Однак найбільше цих збережених пам‘яток історії міста-порту, які крізь століття несуть серце кораблів давно зниклих в пучині часу, пов‘язане з російським періодом його життя (починаючи з кінця XVIII століття). За їх кількістю Севастополь по праву може носити ім‘я однієї зі столиць якорів.

Галерний якір музею на севастопольському Історичному бульварі Галерний якір музею Севастополя

Так в ознаменування славної історії головної військово-морської бази Чорноморського флоту на великих просторах Історичного бульвару було вирішено розмістити невелику частину цих німих свідків історії під назвою Музею якорів.

Архітектура

Адміралтейські, швартові, галерні, морніторні, “кішки” російського, англійського та турецького зразків величезними залізними лапами міцно прикували час до севастопольській землі – це експозиція під відкритим небом Музею якорів поруч з площею перед будівлею Панорами на окремому майданчику. Їх значна міць – нагадування віх у становленні та зміцненні міста за період з XVII по ХХ століття.

Додаткова інформація

Місце розташування: Україна, АР Крим, м. Севастополь, Історичний бульвар (центральна частина).

Як дістатися

Автотранспортом по трасі Е105 (М26) (Харків – Дніпропетровськ – Запоріжжя – Мелітополь – Джанкой – Сімферополь – Севастополь) або (М18) (Сімферополь – Ялта – Севастополь) до Ялтинського кільця, де повернути на Балаклавське шосе. Потім – на проспект Генерала Острякова у бік міста. Далі слідувати: вул. Маршала Бірюзова – вул. Миколи Музики – вул. 4-го бастіону – пл. Ушакова. Звідки бере свій початок Історичний бульвар.

Громадським транспортом до Севастополя (з/д, авто – вокзали). Далі міським транспортом в центр старого міста до площі Ушакова, де починається Історичний бульвар, в центрі якого біля будівлі Панорами розташована експозиція під відкритим небом Музея якорів.

Вікторія Шовчко

Переглянути розташування Музей якорів на мапі

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram