Пам'ятник Нахімову

Герой Синопа, який нижче гідності моряків його величності імператора всеросійського визнав відступ проти значно переважаючих сил противника.

Улюбленець матросів, які платили йому безмежною відданістю за розуміння їх рушної ролі у величезній машині під назвою флот і ролі кожної особистості в загальній справі.

Читати далі »

Петропавлівська церква Севастополя

Грецький храм на українській землі немов відгомін далекої Еллади зберігає пам‘ять про перших переселенців, які віддали свою долю в руки Російської імперії, щоб назавжди стати її частиною.

Німий свідок двох найтрагічніших періодів в житті Севастополя, які у вихорі військово-політичних інтриг поглинули сотні тисяч квітучих життів, щоб випробувати на міцність силу і волю російських богатирів.

Читати далі »

Приморський бульвар Севастополя

Прозора блакить води, де видно кожен камінчик, легкий шепіт листя, як відгомін часів і умиротворення в колисці одного з найпрекрасніших міст Криму, його початку – бульвару над Севастопольською бухтою.

Дорога життя з віхами змін, як відображення долі народу з його злетами і падіннями.

Читати далі »

Палац дитинства і юності Севастополя

Море, сонце і благотворне повітря Севастополя стали родоначальниками палацу-перлини, якому через пів-сторіччя судилося стати колискою юних талантів.

Білий лебідь Приморського бульвару з колонами ротонди і кованим ажуром балкончиків, ліпним візерунком фронтонів і вензелями напівколон, відбиваючись у смарагдовій гладі затоки, дарує ілюзію вічності і застиглої миті буття.

Читати далі »

Історичний бульвар

Улюблене місце променаду севастопольської публіки, де крізь трепет листя чується легкий шурхіт шовкових суконь, а через тінь листя ковзає мереживний ажур дамських парасольок, рокіт хвиль зливається з тихим відгомоном духового оркестру, а кришталевий перелив фонтанних крапель віддає дзвоном шпор.

Пам‘ять міста, застигла в затишній зелені бульвару з білим куполом на вершині.

Читати далі »

Музей якорів

Їх міць і сила – точка опори судів у мінливих морських водах, тонка єднальна нитка між земною твердю і маленьким острівцем серед безкраїх морських глибин.

Вони – єдина надія моряка повернутися до рідних берегів.

Читати далі »

Язонівський редут

Він прикривав центральну частину Бульварної висоти, перебуваючи в самому серці Севастополя. Від його вогневої підтримки залежав, часом, весь результат оборони ключовий висоти і оборони головного Кримського порту в цілому.

Його нестрункі ряди, де десятки життів було віддано за свободу, зараз пам‘ятає лише тесаний граніт та матінка-земля.

Читати далі »

Пам'ятник Л.М. Толстому

Тут пам‘ять про майбутнього генія літератури, а тоді ще просто офіцера його високості імператора всеросійського, зберігає чорний мармур.

Тут бився він під прапором двоголового орла, щоб плакати при його спуску й подарувати свтові прекрасну літературну трилогію.

Читати далі »

Батарея Костомарова

Бита і своїми, і чужими вона так і не здала своїх позицій ворогові в бою. Її не раз стирав з лиця землі вогненний смерч Кримської війни, але немов птах-фенікс за одну ніч вона повставала з попілу, що б знов і знов загрожувати ворогові залпом своїх гармат.

Її командир, як оберіг, вистояв з нею всі негаразди, щоб з високо піднятою головою відступити за наказом головнокомандувача.

Читати далі »

Четвертий бастіон

Bastion du mat за версією французьких атакуючих сил, який так і не був зламаний під час Кримської війни 1853 – 1856 років, що розгорталася на севастопольській землі.

Поле битви на землі і під землею, де склали голови тисячі, але так і не схилили коліна перед значно перевищуючими силами противника.

Читати далі »