Серце Ізюмської єпархії, яке б’ється в унісон з ритмом міського життя вже не першу сотню років, то завмираючи здавлене безжальною рукою атеїстів, то прискоруючи біг на вільних просторах української землі.
Четвертий за рахунком хранитель святого лику, як останньої надії для тисяч вірян, що стікаються з найвіддаленіших куточків України попросити у Богородиці милості для себе і своїх близьких.
Колиска народження освіти в місті військових країни, в якій війна завжди вважалася гідним і хлібним заняттям, а наука виживала з останніх сил всупереч, а не за прихильністю царської влади.
Унікальний для цих місць пам’ятник соціального зодчества, який за свою вікову історію, не дивлячись на всі тяготи, не змінив своєму високому покликанню просвіщати і робити цей світ кращим через молоді покоління ізюмців.
Джерело цілющої вологи для душі і тіла, дароване небесами як вища милість до ізюмської сильної і вільної землі завжди готової відстоювати заповіді Божі проти будь-яких земних тиранів.
Куточок світу і спокою, який дав місцевим жителям гідно пройти крізь усі випробування сімдесятиріччя радянського безбожництва та із світлою душею вступити в третє тисячоліття.
Виплекана часом колиска сили духу міста, що її породило, полку, котрий її захищав, щоб на зорі третього тисячоліття служити нагадуванням нащадкам про подвиги предків, які віками боролися і гинули за свободу рідної землі.
Живе втілення історії міста, написаної на її кам’яних стінах шрамами війни і радістю реставрації щасливих годин.
Гора, що породила місто, яке багато століть жило на передовій боротьби українців за свою землю і свободу для своїх нащадків.
Грізний охоронець на південній околиці Ізюма, що ширяє над безкрайніми слобожанськими просторами як символ вічності буття і справедливості над швидкоплинністю земних пристрастей.
Дві душі і одна сутність, яка сконцентрувала під своїм крилом їх давню мудрість століть, щоб жити і змінюватися разом із містом її оточуючим.
Маленький храм ізюмської душі, де творення і доброта правлять бал, де завжди живе надія, де кожен знаходить те, що дає сили жити з гордо піднятою головою і гідністю українця.
Пам’ять про всі десятки мільйонів безвинних жертв земних пристрастей двох тиранів, котрі згордили себе вершителями доль, поставили себе поза людськими та Божими законами, втопивши світ в крові.
Вічне нагадування про жорстокі наслідки для всіх бажаючих побрязкати мілітариськими іграшками на чужій території, адже війна жертв не обирає – вона поглинає всіх.
Заступниця і покровителька української землі тричі втрачена і тричі дивом знайдена для того, щоб у вільній душі народу завжди залишалася надія на порятунок.
Данина сучасності стародавньої мудрості закутий в срібні обладунки часу з сумними, всерозуміючими очима Богородиці.