Особняк Алчевських в Харкові

Скромна заміська італійська вілла в самому серці українського міста, побудована для одного з найбагатших підприэмцыв імперії і людини з величезною душею.

Витончена архітектурна перлина минулого поставлена на службу реальній влади країни кривавих катів.

Читати далі »

Харківський університет мистецтв

Той рідкісний випадок, коли зовнішня оболонка і внутрішній вміст сплелися в єдиному танці муз, щоб породити на світ геніїв від культури, імена яких житимуть у віках.

Найрозкішніша перлина в архітектурному намисті слобожанської столиці, яка стала візитівкою свого архітектора і назавжди вписала ім’я свого творця в аннали харківської історії.

Читати далі »

Особняк Гольберга в Харкові

Романтичний модерн там, де височіла перша лінія оборони харківської фортеці як продовжувач традицій і пам’ять про славне військовому минуле слобожанських земель.

Найяскравіший пам’ятник одного з творців міста на Лопані загублений в глибині скромної заїківської забудови, що опромінює променями справжнього діамантового блиску сірі дні буденності.

Читати далі »

Будівля Земельного банку в Харкові

Витончено-химерна хмара ренесансного муару для відвідувачів, який повинен був зачарувати, переконати в солідності установи, і залізне серце комерційного розрахунку всередені.

Один з кращих шедеврів одного харківського архітектора, в кожному закрутку якого відчувається божественна рука генія, а всі його творіння носять на себе незабутню розкіш його індивідуальності.

Читати далі »

Трьохсвятительська (Гольбергівська) церква

Матеріальне втілення долі і віри однієї людини, перед якими відступають всі споруджені суспільством перепони заради високої мрії, що стала реальністю.

Столичний храм на слобожанськый землі в обгортці витонченості староруських майстрів та любові своїх парафіян, які тричі відчайдушно виривали свою твердиню духу з лап агресивного атеїзму.

Читати далі »

Школа Христини Алчевської в Харкові

Світоч емансипації слобожанської землі, який висвітлив дорогу і дав крила десяткам тисячам тих, кого імперське чоловіче суспільство категорично не визнавало в якості повноправних членів суспільства.

Справа всього життя яскравого першопрохідника на шляху пізнання для самих незахищених, яка поставила її ім’я на один щабель зі світовими світилами просвітницької науки.

Читати далі »

Харківський історичний музей

Стіни, що дбайливо зберігають історію харківських витончених мистецтв під заступництвом муз, як яскравий доказ творчої складової слобожанського суспільства і його патріотичних почуттів.

Законодавець моди на музеї для міст і сіл української землі, хто родився за примхи однієї людини і досяг свого нинішнього високого статусу завдяки сотням її послідовників.

Читати далі »

Харківський монумент незалежності України

Символ свободи українського духу, який не змогли зломити сім століть, московські лож та маніпуляції, атеїзм і терор.

Витончений витвір мистецтва, застиглий на головній міській площі під жовто-блакитним прапором боротьби і перемоги.

Читати далі »

Харківський університет

Плід єдиного пориву освіченого українського суспільства, за який ось уже два століття вдячні нащадки не перестають дякувати своїм пращурам.

Крок, який вивів пересічний губернське місто в ряди найбільш освічених культурно-освітницьких центрів Східної Європи та визначив його майбутнє на багато століть вперед.

Читати далі »

Бібліотека Харківського університету

Джерело вселенської мудрості як провідник нового покоління в світ творення, прогресу і відкриттів заради світлого майбутнього України.

Багате зібрання книжкових артефактів, народжене на світ працями і пожертвуваннями незліченної кількості людей світу світла і доброти, де хоче опинитися кожен з нас.

Читати далі »