Вознесенський храм Люботина

Його літопис – це історія Люботина в мініатюрі з усіма її злетами і падіннями, вірою і зрадою, війнами і миром.

Храм як серце міста на Мерефі, що б’ється не дивлячись на всі столітні потуги східного сусіда назавжди зупинити пульс української національної самоідентифікації, якими б режимами він не переривався і скільки б справжніх житті не занапастив.

Читати далі »

Гиївська садиба Люботина

Привид гідної королівської крові колишньої величі нещадним часом розтерзаний і зганьблений, але все ще живий у своїй жалюгідній надії на воскресіння і милість небес.

Столітня історія зворушливої любові між дивним куточком Слобожанщини та його господарями в мить перекреслена озброєним плебсом в своєму несамовито споживчому угарі і звірячій жадобі крові.

Читати далі »

Гиївський парк в Люботині

Те, без чого немислимо гідне існування будь-якого палацового комплексу, що покликане підкреслити всі його принади і приховати недоліки надихаючи, розслабляючи, окриляючи.

Праці і фантазія декількох поколінь господарів, які породили на світ диво ландшафтного дизайну завдяки всім врахованим примхам чарівниці-природи і власним натхненням, результат яких був викинутий на смітник історії кривавими радами.

Читати далі »

Пам'ятник полеглим у Другій світовій війні в Люботині (Гієвка)

Братська могила тих, хто в 1943-ому віддав життя за свободу маленького селища під Харковом, щоб через десятиліття служить повчанням і прикладом справжнього патріотизму молодого покоління.

Скорботний пам’ятник воїнам за мир у війні розв’язаної їхньою країною як втілення гіркої пам’яті мільйонів жертв зіткнення особистих амбіцій двох божевільних тиранів, які поставили людство в приціл своєї зброї.

Читати далі »

Миколаївська церква в Гиївці (Люботин)

Двічі народжений із протистояння та інтриг в ім’я того, хто був його ідейним натхненником і не дожив до втілення своєї мрії в життя.

Багата і насичена подіями історія перших кроків по цій грішній землі і звичайна доля покинутого на розтерзання бездушному атеїзму улюбленого дітища.

Читати далі »