Один з багатьох і по-своєму унікальний будинок, фасад якого красномовніше розповідає історію його буття за офіційні документальні джерела, де про такі дрібниці зберігалося обмаль інформації.
Одна з архітектурних намистин в стриманому європейському вбранні головної прикраси міста на березі Південного Бугу, яка ось вже століття примудруюється бути актуальною в своїй здібності швидко адаптуватися під вимоги часу.
Той, хто пройшов три етапи свого становлення через полум’я перетворення щоб стати тим, що він є на зараз, весь цей нелегкий шлях достойно виконуючи свою високу просвітницьку місію.
Вся вінницька історія останнього століття закарбована у величі нашарування часових змін, як нагадування про швидкоплинність буття та непередбачуваність результатів примх долі, що іноді перетворює звичайність на шедевр.
Грецьке минуле величного купця закарбоване в кам’яних стінах затишного маєтку на березі Південного Бугу, як нагадування про ті щасливі часи, коли Вінниця була щасливим мультикультурним європейським містом.
Відроджена самобутня перлина міської забудови, з якої починалася припорошена сивиною історія старого кварталу в обрамлені зеленого оксамиту в трьох кроках від жвавого центру.
Величний страж світлого шляху всесвітньої мудрості, який нарешті був відкритий для прекрасної половини людства через століття опору московського окупаційного керівництва, що завжди грало на боці невігластва.
Архітектурна перлина, якій долею судилося пройти крізь чималі випробовування на своєму життєвому шляху, але так і залишитися вірнопідданою її величності Освіти попри жах руйнування та перетворення, що приготували їй невгамовні люди.
Породження довгої безкровної війни двох протиборчих тіньових партій впливу вінницького фінансово-політичного світу кінця XIX – початку XX століть та пліток про приїзд вінценосця, яким так і довелося були втіленими в життя.
Переможений і переможець архітектурних баталій, в топку яких були кинуті величезні кошти та енергія сотень людей, щоб стати кам’яним пам’ятником могутньої україно-французької коаліції.
Затишна оселя одного із стовпів дорадянського вінницького суспільства, де він відпочивав від службових справ та зла, яке прийшло в цей всесвіт в людській подобі, щоб творити свою чорну справу під сонцем.
Витончена перлина венеціанського зодчества з усіма притаманними йому рисами, що загубилася в тиші старої вулички одного з наймальовнычиших українських містечок, переживши на своєму віку війни та занепад, але не втративши свого зачаровуючого шарму.
Полотно соціального проекту, покладеними мазками на яке пишалися визнані майстри архітектурної справи, як підтвердження увічнення свого ім’я лавровим вінком творця у великій книзі українського зодчества за відсутності реального підпису.
Величний архітектурний пам’ятник індустрії, якій платила данину сама недоторкана комуністична партія країни переможного люмпену в якості визнання домінування реального сектору економіки над примарною політичною «величчю».
Злетам та падінням його кар’єрі позаздрить найнепостініший, так багато образів він встиг приміряти за свою столітню історію, при цьому примудрившись зберегти свій унікально-вишуканий ліпний декор крізь дві світові війни та байдужість радянських часів.
Унікальна маленька перлина намиста вінницької архітектури, над якою зглянулися час і люди, щоб вона своєю первинною красою служила єднальною ланкою між щасливими минулим і майбутнім крізь всі жахи радянського небуття.
Святиня тої, що з’явилася всупереч загальній тенденції, півстоліття виборюючи право на гідне існування в якості повноправного члена українського релігійного суспільства на зорі нового третього тисячоліття.
Переосмислення новітніх архітектурних тенденцій в контексті вічності існування віри, що застигло білим лебедем на березі Південного Бугу в зеленому куточку спокою та рівноваги серед буремності сьогочасного буття.
Інтригуюча архітектурна перлина, через стіни якої пройшли тисячі життів щасливої Вінниці, від якої в третьому тисячоліття лишилися лише головний фасад та історія з надією на не менш яскраве майбутнє.
Стримана вишуканість з легкими мазками розкоші, що перетворюють звичайну будівлю на шедевр, який так виділяється на тлі сусідньої міської забудови.