Чотири тисячі чистих людських душ в одну мить викреслені з життя кривавої рукою радянського режиму лише за прагнення до свободи.
Світле нагадування про жертву окупаційного російського режиму, принесену в марній надії назавжди зламати і знищити душу українського народу на волинській землі.
Пам’ять про величне серце католицизму східній частині Великого Князівства Литовського, яке перестало битися понад два століття тому як передвісник насування чорної імли.
Скромний служака благородних починань, основи якого не змогли похитнути все численні шторми шести століть.
Зворушлива маленька барочна перлина з образом Пресвятої Деві Марії, в серці якої часом вирували неабиякі пристрасті, а в справу земного правосуддя не раз закликалися вищі сили і на голови братів своїх сипалися богохульні прокляття.
Храм, що лише одного разу і назавжди змінив своїй божественній суті в ім’я благородної допомоги дітям, яким були послані важкі земні випробування.
Творіння цілеспрямованої людини, яке пережило її на півтисячоліття і зараз захоплює своєю прихованою в глибоких готичних підвалах, пурхаючою серед відкритих галерей первозданною красою.
Королівська резиденція, яка приміряла на себе безліч ролей і доль, щоб в поважному віці стати розсудливим охоронцем свідків історії.
Маленька перлина з пізнього середньовіччя, що в будь-якому амплуа стоїть на сторожі добра, щоб зберегти у віках імена творців і зміцнити віру в чудо порятунку.
Фортеця біля підніжжя замку, яка в своїй боротьбі на духовому фронті виграла більше битв, ніж у мирському кровопролитті.
Сама елітна частина кам’яного серця стародавнього Львова, як дорогоцінна скринька зберігача історії цілих життів видатних сімей Польського королівства.
Десяток імен, що приховують одну сутність як свідчення швидкоплинність людського буття і непідкорності часу справжніх витворів майстра.