Міст між минулим і майбутнім у симбіозі його архаїчної архітектури з легким нальотом кожної епохи, відображеної в дрібних ледь помітних поглядові штрихах.
Тонка нитка через століття, якій разом з містом довелося пережити найстрашніші хвилини останньої страшної війни і відродиться з попелу серед руїн великої країни.
Вузький перешийок між старим Кам’янцем та Великою землею під захистом кам’яної твердині.
Тонка нитка між минулим та майбутнім, де в шелесті легкого вітерцю чується відлуння далекої битви через століття, через простір. Тут сотні протистояли тисячам, і кожен камінь политий кров’ю.
Біла барочна перлина, загорнута у покривало давно не реставрованих стін і їжакові рукавиці будівельних лісів з проникливим голосом органу, який, відбиваючись від вершини п’ятсотлітніх склепінь, народжує в душі почуття милостивого очищення і всепрощення, які позбавлені ненависті та зла.
Там двері храму відкриті для будь-якого страждання, якої б віри і раси воно не було. А символом кращої нагороди служать живі квіти біля вівтаря.
Останній оплот найслабкішої ланки оборони на сторожі шляху до серця великого міста – серцю Поділля.
Колиска поетів і прозаїків на стрімкому березі в петлі річки серед білого кольору садів, наповнена відгомонами страхів, болю і страждань у пелені тютюнового марева.
Християнський собор з мінаретом, увінчаним статуєю Богородиці, який встиг за своє життя послужити не тільки головним храмом усіх католиків Кам’янець-Подільського приходу, а й головною мусульманською мечеттю подільських земель.
Храм, в стінах якого знайшла вічний спокій одна з найчудовіших красунь міста, що передчасно покинула цей тлінний світ, і назавжди застигла в прохолоді білого мармуру під охороною ангелів.