Церква цариці Тамари в Харкові

Нова православна перлина на слобожанської землі в хмарах барокових завитків та легкості архітектурних ліній, як тріумф майстерності над одвічними канонами, де немає місця умовностям, а є лише політ фантазії і натхнення.

Храм як всепрощальний глас небес, перед якими не владні людські закони, щоб душа знайшла спокій, і мир запанував у серцях залишилися на землі.

Читати далі »

Особняк купця Гулько в Харкові

Витонченість і тонкий смак на місці порожнечі, рукою майстра вдало вписаний в харківський інтер’єр початку XХ століття.

Комерційні інтереси у витонченій упаковці з ліпного декору та еркерних балкончиків, щоб зачаровувати красою і сп’яняти химерністю ліній, змусивши розстатися з чималою сумою для оренди.

Читати далі »

Пам'ятник Григорію Сковороді в Харкові

Три коротких яскравих миті переплетення доль видатного українського філософа та слобожанської столиці, як пристрасне танго на сцені життя під яскравими прожекторами історії.

Божа душа в променях вищого світу, що так і не прийняла сан за людськими законами, але так і залишилася до кінця вірною дороговказної зірки посланої з небес.

Читати далі »

Харківський медичний університет

Колиска тих, хто несе на своїх плечах весь тягар відповідальності за здоров’я, а часом і життя, мільйонів жителів цієї планети в щоденній прозі буття.

Духовна спадщина грецьких лікарів на слобожанської землі, що стала Альма-матер для багатьох поколінь служителів людству до самозречення з крилами клятви Гіппократа за плечима.

Читати далі »

Прибутковий будинок Селіванова в Харкові

Сама незабутня перлина харківського містобудування як перший подарунок архітектора місту, яке відсипало зі своїх щедрот йому так багато і поставив ім’я в один ряд з найвидатнішими зодчими рідної землі.

Казка на яву українських степів в розкішних розсипах квітів, безкрайніх стрічках річок, нескінченності зміни дня і ночі застигла тонкою кам’яною пеленою на фасаді одного старого особняка.

Читати далі »

Садиба Ольховських в Харкові

Розкішна приватна резиденція, що колись знаходилася далеко за межами Харкова в витонченому муаровому покривалі величезного саду і духу щастя млості, яку час і люди, поступово відсуваючи межі міста, перетворили практично в околиці центру.

Одна з яскравих перлин древнього намиста слобожанської столиці загублена в надрах Залопані, що стала одою тонкого смаку і майстерності зодчого-творця.

Читати далі »

Інститут шляхетних дівчат у Харкові

Перші кроки жіночої освіти на слобожанської землі в витонченому особняку на тихій харківської вуличці, яке стрімким вихором через століття увійде в повсякденне життя і зробить гендерну рівність реальністю.

Одне з найблагородніших та світлих починань освіченого слобожанського суспільства, створене за покликом серця, а не корисливих мотивів, як яскравий показник його прогресивності і цивілізованості.

Читати далі »

Будівля клубу-театру союзу "Харчосмак"

Одна з частин мозаїки зеленої міської легенди, яка почала свій власний шлях у велике майбутнє сторіччя тому на службі Мельпомени, щоб зберегти пам’ять про те пой перший сучасно-прекрасний храм муз.

Вічна класика за фасадами в стилі модерн, які гармонійно доповнюючи один одного народжують на світ нові шедеври, які колись обов’язково перейдуть в розряд корифеїв від мистецтва з легкої руки сучасників.

Читати далі »

Аптека Олександрівської лікарні

Одна з маленьких сходинок становлення цивілізованої медицини в місті на березі Лопані, яка ось уже півтора століття дарує його жителям надію і зцілення.

Відлуння того освіченого стародавнього світу, де правили бал наука, творення і мистецтво, щоб через тисячоліття воскреснути на українській землі на славу помічників перших лікарів.

Читати далі »

Особняк купця Соколова в Харкові

Витончена перлина для приватних потреб на службі харківського громадянського суспільства, за ліпними фасадами якої тисячі маленьких драм зі щасливим кінцем.

Рука генія від архітектури, що безпомилково вгадується в кожній найдрібнішій деталі витончених фасадів і залишках колишньої розкоші внутрішнього оздоблення, щоб зберігати пам’ять про творця крізь роки і століття, не дивлячись на зміну епох.

Читати далі »