Прибутковий будинок Грінберга в Умані

Затишний притулок мудрості віків “діти – квіти майбутнього”, закарбованій на пожовклих сторінках старих книг, в пам’яті поколінь, досвіді та вміннях, заради яких варто жити на зло всім перепонам сьогодення.

Посивілий модний франт у вічному бажанні досконалості ідеального буття на службі у освіти талановитої молоді часом незграбної, часом метушливої, часом занадто діжиталізованої… і такої прекрасної в своїй недосконалості.

Читати далі »

Університет садівництва в Умані

Тріумф єднання генія природи та таланту людини, який народив на світ чудо на ім’я Софіївка, яка вже скоро як два століття зачаровує світ грою напівтонів своєї зелені під кришталевий спів водяних струменів.

Альма-матер поколінь митців, які своєю працею переворушують українську землю квітучий сад, спадкуючи мудрість минулого в симбіозі з досягненнями майбутнього.

Читати далі »

Торгівельні ряди Умані

Серце старої Умані, яке століттями задає ритм життя всій окрузі, слугуючи уособленням мінливого обличчя зміни епох та настроїв тимчасової влади задля твердження своєї непідкореності та тріумфу справжньої історії.

Маленький шматочок історії, який протистояв руйнівним хвилям амбіцій та неправочинних дій, щоб стріти розквіт справжньої української незалежності.

Читати далі »

Торгівельно-промисловий банк Умані

Центр комерційної справи, що своєму віку пережив чимало тимчасових організацій і власників, яких вже нема, а ті — далеко, з кожним наступним поколінням все більше розширяючи свої площі вглиб колишнього внутрішнього двору.

Монументальній прихильник класичних форм, як матеріальний приклад втілення аксіоми “попит народжує пропозицію” хай і з порушенням єдності стилю, але в гармонійному поєднанні комплексу.

Читати далі »

Прибутковий будинок лікаря Бравермана в Умані

Сотні різних іпостасей і одна трагічна доля його володаря-творця, як сублімація витканої з тисяч різнобарвних ниток історії української землі під сиво-печальною димкою московського “сусідства” з присмаком гіркоти втрачених можливостей.

Український модерн у всій простоті своїх вишуканих деталей на вулиці-вітрині архітектурних стилів та розбитих доль, як наочний приклад випадковості вибору – кому існувати в віках, а кому згинути в ранній юності.

Читати далі »

Краєзнавчий музей Умані

Скарбниця місцевої історії не одного разу пограбована, але кожного разу постаюча із попілу руїни щоб через минуле розповісти майбутнє для тих, хто вміє слухати та чути розумом і серцем.

Маленька перлина, з якої почалося велике майбутнє цілого комплексу зберігача безцінних результатів плідної праці багатьох поколінь тих, кому боліла справжня барвиста історія вільної України.

Читати далі »

Готель Ново-Європейський в Умані

Перлина комерційної архітектури на розі з головною міською площею, яка вже друге століття поспіль стоїть на службі уманського суспільства в різних іпостасях надихаючи витонченістю ліній та продуманістю кожного елемента.

Витончений бароковий силует – творіння позабутого майстра на кошти невідомого комерсанта – як життєствердна історія життя серед хаосу буття зміни епох і поколінь, щоб зберегти згадку про ті давні часи, коли на обрії ще не було людей без роду та племені.

Читати далі »

Обеліск Слави в Умані

Нагадування про ціну потурання кривавим тиранам мовчазною згодою на рабство заради примари життя, яке так і не відбулося втоплене в крові своїх і чужих.

Світла пам’ять про хоробрих солдатів війни, яку вони не починали, за мирне майбутнє дітей, яких можливо не мали, за землю, для частини яких не була рідною на догоду задоволення імперських амбіцій двох божевільних тиранів.

Читати далі »

Жіноча гімназія Умані

Берегиня уманської жіночої освіти в кам’яних обладунках величі та нескори, яка вже друге століття захищає права прекрасної статі на гідне місце в сучасному суспільстві з правом освідченого вільного вибору.

Новомодна еклектика в усій її витонченої краси майстерного використання цегли гармонійно вписана в оксамитову розкіш парку, як нагадування княжого храму знань тих давніх часів, коли Русь-Україна була вільною на шляху творення і освіти.

Читати далі »

Інтернат Уманського жіночого училища

Вишукано-приваблива обгортка для заволодіння увагою заможних містян, в яку були загорнуті меркантильні комерційні інтереси без урахування статусу – нічого особистого, лише бізнес.

Сотні дівочих хвилювань за фасадом із ліпними грифонами та левовим маскароном, створених рукою майстра в ті щасливі часи, коли українська земля, ще не знала свого страшного майбутнього, яким рок покарає її за невідомі гріхи чи-то пращурів, чи-то нащадків.

Читати далі »