Покровський монастир Харкова

Найстаріша архітектурна перлина Харкова, виплекана першими поселенцями в кращих традиціях українського храмового зодчества, де кожен елемент унікальний, а комплекс в цілому є неповторним шедевром, що ознаменував початок нової епохи.

Духовне серце слобожанської землі, яке століттями задавало тим життя всієї східноукраїнської землі в гармонії і мирі, не дивлячись на постійне втручання московитів.

Читати далі »

Пам'ятник студенту в Харкові

Незалежність, старанність, допитливість, посидючість, ініціативність, кмітливість на одній чаші ваг та інфантильність, мрійливість, лінь, забудькуватість – на інший у вічній суєті студентських днів.

Довгі й короткі п’ять років за право володіння дипломом про вищу освіту як путівки в щасливе доросле життя з його безмежними можливостями і незліченною кількістю перешкод на шляху до наміченої мети.

Читати далі »

Драматичний театр ім. Шевченко Харкова

Дітище українського творчості, артистичності та веселої вдачі, що зазначає віхами своїх творів все знакові для історії рідної землі події протягом двох століть.

Довга історія найталановитіших і яскравих лицедіїв Слобожанщини, накладена на благодатний грунт української культури, щоб породити то духовне, що дорожче матеріального і дбайливо зберігається в пам’яті людей століттями.

Читати далі »

Харківський інститут мікробіології та імунології

Один з перших вартових в сяючих обладунках науки на захисті харківського товариства від невидимого і страшного ворога, жертвами якого століттями ставали сотні і тисячі жителів Слобожанщини.

Витончена архітектура на службі тих, хто несе світові сяйво знань паралельного мікровсесвіту, звідки виходить постійна загроза й засоби боротьби з нею.

Читати далі »

Пам'ятник Мечникову в Харкові

Пам’ятник тому, хто прийшов в цей світ, щоб розгадати загадки природи і зробити людство здоровішим за рахунок закладки фундаментальних принципів мікробіології та імунології.

Великий син слобожанської землі, який голосно заявив про неї на міжнародній арені, першим отримавши Нобелівську премію.

Читати далі »

Харківський центральний універмаг

Загартований у боях грізний захисник слобожанської столиці, якого старість та нова ера індустріалізації змусили змінити лати на білі фартух і ковпак підлесливого служителя комерції.

Серце міської торгівлі в подарунковій обгортці країни, якої більше немає, що ось вже три століття б’ється в унісон з пульсом української землі то завмираючи, то прискорюючи свій біг по звивистих дорогах долі.

Читати далі »

Братський будинок Успенського собору в Харкові

Комерційний проект святих отців в розкішній обгортці української еклектики як підтвердження неподільності мирського і духовного у вічній суєтність буття.

Величний притулок церкви повсталий з попелища часу на руїнах маленького дерев’яного будиночка в самому центрі сучасного мегаполісу.

Читати далі »

Прибутковий будинок страхового товариства "Росія"

Один із символів могутності, заможності і процвітання імперії, яка через два роки після його народження звернеться на прах під чоботом шаленого люмпена, щоб так ніколи і не відродитися.

Одне з зосереджень ділового життя слобожанської столиці, який ось уже століття залишається актуальним своєї ролі, не дивлячись на проектні тишу і спокій.

Читати далі »

Будівля Торгівельного банку в Харкові

Храм комерції, де правили бал лише вигода і холодний розрахунок, поставлений на службу науки і техніки, щоб через десятиліття повернутися під крило Гермеса, як символ тернистого шляху прогресу та історії.

Одне з творінь майстра, в самому серці ділового центру слобожанської столиці, авторство якого не викликає сумнівів широким розчерком архітектурного пера назавжди закріплене на його витонченому фасаді.

Читати далі »

Прибутковий будинок Піотровського в Харкові

Символ прогресу і цивілізації, який встиг ступити кілька кроків по слобожанської землі, перш ніж криваві ради на півстоліття поховали селянство як клас.

Одна з перлин українського бароко самобутня як кожна з них, і хоча захована часом під товстим шаром тиньку, але все така ж прекрасна у витонченості своїх ліній і неповторності декору.

Читати далі »